Уряд затвердив проект реформування Держстату

Кабінет Міністрів України схвалив та запропонував Верховній Раді законопроект, що реформує Державну службу статистики України (Держстат). Про це повідомила Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів.


Згідно з документом, Держстат стане органом зі спеціальним статусом, який напряму підпорядковується Кабміну. «На відміну від інших держорганів, ми не беремо на себе додаткових функцій, додаткових держпідприємств і таке інше. Навпаки, ми готові відпускати свої ж органи, аби вони були незалежними, прозорими і якісними у роботі», — підкреслила Юлія Ковалів.

Затверджений проект передбачає скорочення штату установи на 20% до кінця року. Оптимізація штату є однією зі складових реформи, головна ціль якої — створення компактної й ефективної установи, яка працює для економіки, а не обтяжує бізнес. Після завершення реформи Держстат зможе продукувати якісну та незалежну інформацію.

Також буде поетапно зменшено кількість обов’язкових статистичних звітів, які подають українські підприємства. У своїй більшості — це непотрібна звітність, яка не несе в собі ніякого інформаційного навантаження, а лише забирає у бізнесу час та гроші на її підготовку. Так, з наявних сьогодні 155 форм, вже скорочено 15.

Державна служба статистики України є уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі статистики. Серед завдань відомства — затвердження статистичної методології та звітно-статистичної інформації, формування інформаційної бази для прогнозування та аналізу тенденцій соціально-економічного розвитку, складання національних рахунків і т.д.

 

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (3)
оксана
13.11.2015
"Згідно з документом, Держстат стане органом зі спеціальним статусом, який напряму підпорядковується Кабміну." Смешно . До этого кому то другому они подпорядковувались? Откуда тогда официальная инфляция за ноябрь 98,7% . Пардон - дефляция. .... Девочек со статистики , конечно жалко.
Жанна
16.11.2015
Людей шкода. А стосовно реформування - виникає питання, чому та ж організація з тими ж функціями стане раптом реформованою? Вивіски зміняться, печатки... В чому реформа? P.S.: окрема подяка КМУ за практику "реформування" до новорічних свят(20% звільнених "гарно" дивитимуться у майбутнє).
Інна
17.11.2015
Шкода людей? А хто ж скаже, що працівники так званих "місцевих" органів статистики приходять на роботу об 10 - 11 годині? На скільки вони заватажені роботою? Де пластикові картки та турнікети, що фіксують час приходу на роботу та її завершення? Тихе життя...
Однак постає питання: що робити з наявним державним майном (будівлями та спорудами) в обласних центрах України? Хто його прихватизує і за які копійки? Стан збереженя приміщень викликає занепокоєння.
Щодо реформи, то скороченя не є реформою, а лише підставою для звільнення людей. Перехід в пряме підпорядкування КМУ - це лише зміна органу управління, а не реформа. Відпуск статорганів на волю - це щось із області фантастики!!!
Скорочення чисельності статистичих форм та звітів, які будуть оброблятись програмними продуктами - це реалії та вимоги учора, а не сьогодні і не завтра.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі