Інформація по темі "" | Публікації по тегу
13.11.15
4764 3
Друкувати
Обране

Уряд затвердив проект реформування Держстату

Кабінет Міністрів України схвалив та запропонував Верховній Раді законопроект, що реформує Державну службу статистики України (Держстат). Про це повідомила Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів.

Згідно з документом, Держстат стане органом зі спеціальним статусом, який напряму підпорядковується Кабміну. «На відміну від інших держорганів, ми не беремо на себе додаткових функцій, додаткових держпідприємств і таке інше. Навпаки, ми готові відпускати свої ж органи, аби вони були незалежними, прозорими і якісними у роботі», — підкреслила Юлія Ковалів.

Затверджений проект передбачає скорочення штату установи на 20% до кінця року. Оптимізація штату є однією зі складових реформи, головна ціль якої — створення компактної й ефективної установи, яка працює для економіки, а не обтяжує бізнес. Після завершення реформи Держстат зможе продукувати якісну та незалежну інформацію.

Також буде поетапно зменшено кількість обов’язкових статистичних звітів, які подають українські підприємства. У своїй більшості — це непотрібна звітність, яка не несе в собі ніякого інформаційного навантаження, а лише забирає у бізнесу час та гроші на її підготовку. Так, з наявних сьогодні 155 форм, вже скорочено 15.

Державна служба статистики України є уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі статистики. Серед завдань відомства — затвердження статистичної методології та звітно-статистичної інформації, формування інформаційної бази для прогнозування та аналізу тенденцій соціально-економічного розвитку, складання національних рахунків і т.д.

 

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
3
оксана
13.11.2015
"Згідно з документом, Держстат стане органом зі спеціальним статусом, який напряму підпорядковується Кабміну." Смешно . До этого кому то другому они подпорядковувались? Откуда тогда официальная инфляция за ноябрь 98,7% . Пардон - дефляция. .... Девочек со статистики , конечно жалко.
Жанна
16.11.2015
Людей шкода. А стосовно реформування - виникає питання, чому та ж організація з тими ж функціями стане раптом реформованою? Вивіски зміняться, печатки... В чому реформа? P.S.: окрема подяка КМУ за практику "реформування" до новорічних свят(20% звільнених "гарно" дивитимуться у майбутнє).
Інна
17.11.2015
Шкода людей? А хто ж скаже, що працівники так званих "місцевих" органів статистики приходять на роботу об 10 - 11 годині? На скільки вони заватажені роботою? Де пластикові картки та турнікети, що фіксують час приходу на роботу та її завершення? Тихе життя... Однак постає питання: що робити з наявним державним майном (будівлями та спорудами) в обласних центрах України? Хто його прихватизує і за які копійки? Стан збереженя приміщень викликає занепокоєння. Щодо реформи, то скороченя не є реформою, а лише підставою для звільнення людей. Перехід в пряме підпорядкування КМУ - це лише зміна органу управління, а не реформа. Відпуск статорганів на волю - це щось із області фантастики!!! Скорочення чисельності статистичих форм та звітів, які будуть оброблятись програмними продуктами - це реалії та вимоги учора, а не сьогодні і не завтра.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі