Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
12545 14
Друкувати
Обране

Уряд зможе утворювати та ліквідовувати РДА

Народні депутати пропонують надати уряду право утворювати та ліквідовувати районні держадміністрації.


Відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо утворення та ліквідації районних державних адміністрацій у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів» (№ 3975) зареєстровано у парламенті групою народних депутатів. Серед них, зокрема, Андрій Клочко, Віталій Безгін, Олександр Корнієнко, Лариса Білозір, Тарас Батенко.

Документ уже передано на розгляд Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Відповідно до Конституції, наголошують парламентарії, утворення та ліквідація районів належать до повноважень Верховної Ради України. Але реалізація зазначеного повноваження (нагадаємо, постанова про нове районування була ухвалена законодавцями наприкінці третьої сесії дев’ятого скликання) призводить до зміни адмінтерустрою, який є територіальною основою для організації та діяльності місцевих органів державної влади — місцевих державних адміністрацій. Тож законопроектом пропонується врегулювати питання здійснення реорганізації місцевих органів виконавчої влади у зв’язку з утворенням та ліквідацією районів.

«Так історично склалося, що місцеві державні адміністрації свого часу утворювались указом Президента, а потім потрапили в Конституцію, зокрема в статті 118 та 119. Також їм присвячено окремий закон. У ньому є багато чого і аж 50 статей, от тільки нема жодного слова, що робити у разі зміни адміністративно-територіального устрою і хто має право реорганізовувати, утворювати та ліквідовувати адміністрації за таких обставин. Прогалина, як вона є», — зауважив Віталій Безгін, додавши, що саме тому законопроектом пропонується надати Кабміну право утворювати, ліквідовувати та реорганізовувати РДА у разі зміни адміністративно-територіального устрою.

Законопроектом вносяться зміни до законів: «Про Кабінет Міністрів України», «Про місцеві державні адміністрації», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». Водночас проект зобов’язує уряд протягом двох місяців із моменту набрання чинності цим законом забезпечити прийняття акта про порядок здійснення заходів, пов’язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією місцевих державних адміністрацій із визначенням критеріїв щодо розподілу в порядку правонаступництва прав та зобов’язань юридичних осіб, що припиняються внаслідок ліквідації або реорганізації. А також протягом шести місяців з моменту набрання чинності цим законом забезпечити здійснення реорганізації та безперервність діяльності районних державних адміністрацій у зв’язку із утворенням (ліквідацією) районів.

За оціночними розрахунками, наголошується в пояснювальній записці, зменшення кількості районних державних адміністрацій та районних рад приведе до зменшення витрат: Державного бюджету у 2021 році — на 3,8 млрд грн, у 2022 році — на 4,0 млрд грн, у 2023 році — на 4,2 млрд грн. Місцевих (районних) бюджетів: у 2021 році — на 1,4 млрд грн, у 2022 році — на 1,4 млрд грн, у 2023 році — на 1,5 млрд грн.

Народні депутати сподіваються, що цей законопроект буде ухвалено за основу та в цілому до п’ятого вересня нинішнього року. «А протягом місяця з дня набуття чинності законом уряд ухвалить відповідний порядок. А в межах трьох місяців буде запущено реорганізацію та забезпечення процесу безперервності діяльності РДА», — зауважив В. Безгін.

www.golos.com.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (14)
Енгрібьорд
21.08.2020
Може ще народних депутатів поскорочувати - ото економія буде.
бух. Енгрібьорд
21.08.2020
А ще різні непотрібні бюро та агенства, комітети.....може б менше змін до законодавства приймали та легше було б жити.
бух2
21.08.2020
ломать — не строить
Масяня
21.08.2020
Вони на людях хочуть з економити, та красти треба менше. Садити за ґрати із позбавленням всього майна тих, хто крав і досі краде наші гроші, і буде вам економія. Всі скорочені працівники підуть в центр зайнятості, їм також треба платить. Яка економія? Міністерства треба скоротить, вони набагато більшу зарплату отримують, ось там дійсно буде економія, стільки дармоїдів сидять.
Тетяна Масяня
21.08.2020
ну так для себя и экономят
Масяня Тетяна
21.08.2020
Яка б влада не була, а кожен думає тільки про свеє корито. На звичайних людей їм начхати.
Людмила
21.08.2020
Потрібно скоротити народних депутатів а то райони скорочуються а депутати залишаються,а не працівників районних адміністрацій які і так працюють на мінімальну заробітну плату.
Антоніна
21.08.2020
А людям куда дітись? На заробітки їхати?
бухцелюб Антоніна
21.08.2020
на работу йти
Виктор Федорович
21.08.2020
Ох и бардак в стране. Понабирали "недолугих" в парламент и кабмин. Белорусы "Батьку" выгоняют, есть предложение избрать президентом Украины Лукашенка на 5 лет, может хоть ему удастся порядок навести.
Дмитро Виктор Федорович
25.08.2020
Є пропозиція особисто вам ємігрувати в Білорусь, а не кликати сюди бацьків, у нас своїх відморозків вистачає
Олександр
25.08.2020
"Украина – больше не страна бедности и коррупции, как о ней говорили ранее". Це слова Зеленського на День незалежності. Думайте, 73,22 відсотки.Источник: https://biz.censor.net.ua/n3215575
Наталія
25.08.2020
А уряд порахував суми виплат при звільненні (компенсація за невикористану відпусту, вихідна допомога)???
Аня
27.08.2020
Да ладно у нас сокращают сокращают, только с кабинета в кабинет, тасуют как карты, как сидели все так и сидят.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд