Важливі новини минулого тижня які ви могли не помітити
До вашої уваги головні новини минулого тижня, які зацікавили наших читачів.
Мінфін готує зміни до бюджетної звітності
На сайті Міністерства фінансів України оприлюднено проєкт наказу Про затвердження Змін до Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування
Допомога по вагітності та пологах: строки призначення, розрахунок, обмеження
Е-лікарняний по вагітності та пологах у кабінеті страхувальника — це сигнал для роботодавця про необхідність чітких дій. Дізнайтеся про строки роботи з таким е-лікарняним. З чого почати, як розрахувати допомогу по вагітності та пологах, як застосувати існуючі обмеження — про все це у статті.
Внесено зміни до схеми посадових окладів держслужбовців
Рішенням Кабінету Міністрів України внесено зміни до постанови від 29 грудня 2023 р. № 1409 та визнано такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2024 р. № 1335.
Перехідні лікарняні в 4ДФ
Розглянемо практичну ситуацію. У підприємства є перехідний лікарняний. Початок в листопаді, а закінчення й призначення в грудні. Вирішення у відео
Накопичувальні пенсії в Україні: В Мінсоцполітики розповіли, коли запровадять
Законодавчу базу для впровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні планують ухвалити у 2025 році, а розпочати перші накопичення — у 2026 році.
Робота за сумісництвом під час «нероботи» в основного роботодавця
Оформити трудові відносини за сумісництвом можна тільки за наявності у такої фізособи основного місця роботи. А чи можливо виконувати трудові обов’язки за сумісництвом, якщо за основним місцем роботи лікарняний, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до 3 (6) років, щорічна відпустка? З’ясуємо це у статті.
Як із 1 січня 2025 року підтвердити інвалідність для ставки ЄСВ 8,41%?
31 грудня 2024 року медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) ліквідовані. Застарілі МСЕК з 1 січня 2025 року замінили експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи. Саме вони прийматимуть рішення про встановлення інвалідності та її продовження. На тлі цих подій постає питання щодо підтвердження інвалідності працівників, зокрема, для застосування пільгової ставки ЄСВ 8,41 %. Поговоримо про це.
Строки виплати заробітної плати в період дії воєнного стану
Норми статті 115 КЗпП та ст. 24 Закону України «Про оплату праці» продовжують діяти та в період воєнного стану, тому роботодавці повинні дотримуватися таких же строків виплати заробітної плати, як і в мирний час.
З квітня 2025 року змінюється порядок здійснення страхових виплат за листками непрацездатності
Які ж саме зміни відбудуться?
Кабмін розширив повноваження Держаудитслужбі для перевірок закупівель
Кабінет міністрів затвердив новий алгоритм перевірок закупівель із боку Державної аудиторської служби. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.
Розрахунки з підзвітними особами: особливості обліку на прикладах
Розрахунки з підзвітними особами виникають у всіх бюджетних установах. Такі розрахунки – це широке коло операцій з готівковими коштами, розрахунками, придбанням матеріальних цінностей, оподаткуванням тощо. Тому виконання цієї ділянки облікової роботи вимагає чіткого дотримання вимог чинних нормативних актів. Тож у цій статті узагальнимо основні вимоги щодо таких розрахунків та розглянемо порядок їх здійснення та відображення в бухобліку на прикладах.
Порядок казначейського обслуговування місцевих бюджетів: маємо зміни
Мінфін наказом № 593* уніс зміни до Порядку № 938**. Розглянемо, які саме зміни підготувало міністерство цього разу щодо казначейського обслуговування місцевих бюджетів.
Довідник зарплатних показників — 2025
Додавайте собі в закладки, або зберігайте в обраному на сайті, щоб користатися протягом року
Зарплатний аванс: відповідаємо на найцікавіші запитання
Виплата авансу завжди викликає багато запитань у бухгалтера. Чи платити аванс працівнику-новачку? Як обчислити суму авансу, якщо оклад менше МЗП? Чи заповнювати окремий табель для виплати авансу? Відповіді на ці та інші запитання — у нашій статті.
Місячна об’єднана звітність - ПДФО, ВЗ, ЄСВ
З 1 січня 2025 року переходимо з квартального на місячне звітування з ПДФО, військового збору та ЄСВ. У цьому відео ви дізнаєтесь як змінили форму Об’єднаної звітності.
Індексація нормативної грошової оцінки земель за 2024 рік
Держгеокадастр повідомляє про індексацію нормативної грошової оцінки земель за 2024 рік.
Урядом визначено перелік посад державної служби, кандидати на зайняття яких зобов’язані володіти англійською мовою
Під час засідання Уряду схвалено постанову «Про затвердження Переліку посад державної служби категорій «Б» і «В», кандидати на зайняття яких зобов’язані володіти англійською мовою». Документ розроблено НАДС відповідно до Закону України «Про застосування англійської мови в Україні».
Норми робочого часу на 2025 рік для п’ятиденки
У цьому матеріалі наведемо норми тривалості робочого часу на 2025 рік, розраховані для п’ятиденного робочого тижня з вихідними днями в суботу та неділю.
Неприбутковий звіт — 2025
Незабаром кожному бухгалтеру бюджетної установи доведеться складати Неприбутковий звіт за 2024 рік. Як це зробити правильно, розповімо в цій статті.
Програма інформатизації змінено посилання на Google-форму для подання повідомлень про укладені договори
Звертаємо вашу увагу, що змінено посилання на Google-форму для подання повідомлень про укладені договори вартістю меншою 500 тис. гривень, які належать до сфери інформатизації.
Рада ухвалила Закон, який змінює правила працевлаштування осіб з інвалідністю
Парламент прийняв Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю" (базовий законопроєкт № 5344-д).
Всі державні та комунальні підприємства стануть акціонерними товариствами або ТОВ
Комітет з питань економічного розвитку інформує про важливість законопроєкту про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період
Облікові новації — 2025
З нового року бюджетні установи мають відображати операції з нематеріальними активами та інвестиційною нерухомістю за новими правилами. Головна причина — зміни, внесені до нацстандартів з бухобліку, — НП(С)БО 122 та НП(С)БО 129. Що саме необхідно врахувати під час обліку таких активів, читайте в цій статті.
З 4 квітня сумісникам можна оплачувати лікарняні - Закон опубліковано
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України від 18.12.2024 р. №4158-IX, який свого часу був законопроєктом №10017.
Вийшло ППЗ Фіндокументи для роботи в 2025 році
На сайті казначейства розміщено ППЗ Фіндокументи для роботи в 2025 році
Оплата праці в держорганах у 2025 році
У цій статті розглянемо, на що слід звернути увагу у 2025 році при вирішенні питань оплати праці державних службовців та інших працівників державних органів.
Індексація зарплати бюджетників у 2025 році
Не секрет, що індексація зарплати починається з «базового» місяця. З 01.01.2025 законодавці передбачили спеціальні умови для його визначення. Але розібратися в них виявилось не так просто, тому ми звернулись за підтримкою до Мінсоцполітики. Сьогодні розповімо про нюанси проведення індексації у 2025 році з урахуванням отриманих роз’яснень.
Якою буде місячна об’єднана звітність
31.12.2024 Мінфін оприлюднив проєкти Податкового розрахунку з ПДФО, ВЗ та ЄСВ та порядку його заповнення. Ще місяць міністерство чекатиме на зауваження та пропозиції стосовно змісту цього нормативно-правового акта. Тож тільки наприкінці січня (а може й у перших числах лютого) отримаємо затверджені форми. І все б нічого, але в лютому вже маємо звітувати за ними! Тобто часу на знайомство практично немає. Саме тому пропонуємо вже сьогодні переглянути, що є в проєкті та до чого готуватися.
Оклади за ЄТС у 2025 році: чи відбудеться підвищення?
У цій статті поговоримо про оклади працівників, оплата праці яких здійснюється за ЄТС. Зокрема, з’ясуємо, чи очікувати на підвищення їх розмірів у 2025 році.
Мінімальна заробітна плата, прожитковий мінімум і Ко у 2025 році
Від прожиткового мінімуму для працездатних осіб і мінімальної заробітної плати, що встановлені на 1 січня, залежить багато показників, які застосовуються при розрахунках з фізичними особами. З якими цифрами працюватимемо у 2025 році, ви можете дізнатися з нашої статті.
Мінфін оприлюднив проєкт нових форм щомісячного Об'єднаного звіту
Мінфін оприлюднив проєкт нових форм Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізосіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄСВ.
Роз'яснення МОН про встановлення доплати педагогічним працівникам відповідно до постанови КМУ від 08.11.2024 № 1286
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2024 № 1286 «Деякі питання оплати праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти» (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2024 № 1515) педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти державної і комунальної форми власності встановлено щомісячну доплату за роботу в несприятливих умовах праці
Нові коди ДПІ з 01.01.2025
Державна податкова служба України повідомляє, що у зв’язку зі зміною структури ДПС в областях та м. Києві відповідно до адміністративно-територіального устрою України з 01.01.2025 буде проведена зміна ДПІ або коду ДПІ обслуговування платників.
Нові заставки з календарем робочого часу на січень 2025
Вітаємо із Новим Роком, що розпочався! Нехай 2025 рік вносить у ваше життя лише позитивні зміни! І одна з них прямує до вас просто зараз - нові календарі бухгалтерського робочого часу.
Трудові зміни — 2024-2025
У цій статті поговоримо про найбільш значущі зміни у трудовому та соціальному законодавстві, які відбулися у 2024 році. Зробимо також анонс майбутніх новацій у цій сфері на 2025 рік.