Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.05.16
14069 25
Друкувати
Обране

Депутати пропонують повернути спецпенсії держслужбовцям з достатнім стажем

Парламентарії пропонують залишити право виходу на пенсію за старими правилами для тих, хто мав право на спецпенсію і вже має необхідний для цього стаж.

Депутати пропонують Верховній Раді повернути право на отримання спецпенсії високопоставленим чиновникам, депутатам, суддям, працівникам прокуратури і іншим категоріям працівників, які раніше мали відповідне право і станом на 1 червня 2015 року мають стаж служби не менше 10 років.

Відповідний законопроект №4608-1 "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення системи пенсійного забезпечення, встановлення єдиних принципів призначення пенсій та впровадження накопичувального рівня пенсійного страхування", внесений групою депутатів з різних фракцій, знаходиться на розгляді Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

Даний законопроект є альтернативним до урядового проекту закону №4608. Нарівні з урядовим він пропонує ввести з 1 липня 2017 року обов'язковий другий, накопичувальний, рівень пенсійного забезпечення.

Разом з тим, як зазначається у пояснювальній записці, до червня 2015 року законодавством було передбачено право на призначення спеціальної пенсії при наявності не менше 10 років спеціального стажу роботи на держслужбі, у Нацбанку, прокуратурі, судах, а також народним депутатам, дипломатів, чиновників місцевих органів влади та іншим. З червня минулого року спецпенсії було скасовано, і для виходу на пенсію даних категорій працівників застосовувалися загальні правила закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Однак, як стверджують автори законопроекту, дана категорія працівників сплачувала єдиний соціальний внесок за підвищеною ставкою. "Отже, з метою дотримання основних страхових принципів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та дотримання державних гарантій реалізації застрахованими особами своїх прав, доцільно зберегти для тих категорій громадян, які протягом багатьох років платили підвищені розміри відрахувань до фондів соціального страхування (при мінімально необхідних 10 роках), певні гарантії отримання належних пенсійних виплат, які були визначені для них роботодавцем (державою) на початку трудової діяльності", - зазначається в пояснювальній записці. Таким чином, депутати пропонують залишити право виходу на пенсію за старими правилами для тих, хто мав право на спецпенсію і вже володіє необхідним для цього стажем.

http://economics.unian.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
25
оксана
26.05.2016
т..е. тем кто всю жизнь воровал... правильно! от привычки халяву получать , отказаться сложно. А я считаю, что работяги до 10 ранга заслужили больше спец пенсию- на их плечах держслужбовци высокого ранга заслуживали себе премии. Не видела я ни разу, чтобы руководитель контроль "на вчера" галопом составлял. Короче - ох... нели. Справедливости нет и не будет. Так грустно....
Роман
26.05.2016
А почему это им пенсии вернуть можно а простым смертным нет? Я как гражданин Украины требую решать этот вопрос на ВСЕУКРАИНСКОМ референдуме!!!
Оля Роман
26.05.2016
Рома, да не вопрос - собери три милиона подписей и будет тебе ВСЕУКРАИНСКИЙ референдум.
ЛеночкаЯ
26.05.2016
А если нет достаточного стажа, а взнос платился? У меня например 7 лет стажа....
Вера
26.05.2016
А где можно посмотреть какие партии или лица продвигают подобные законопроэкты, чтобы на следующих выборах не голосовать за них? Я считаю, что сумму переплаченных ними взносов нужно всем вернуть с учетом инфляции. Это ради справедливости. И все! Все люди должны быть равными! А пенсии "високопоставленим чиновникам, депутатам, суддям, працівникам прокуратури" итак будут выше, чем у простых роботяг, потому, что зарплаты у них высокие.
Макс Вера
26.05.2016
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=59175
Коля
26.05.2016
Нужно значительно уменьшить пенсии работающим пенсионерам, достигших пенсионного возраста. Безработная молодёжь уезжает за границу, спивается и колется от того, что нет работы, а пенсионеры получают зарплату и пенсию в полном объёме. Также предлагаю брать с работодателя дополнительный налог за каждого работающего у него пенсионного возраста.
ЛенусяЯ Коля
31.05.2016
Дай Бог, Вам Николай, выйдя на пенсию, не нуждаться в деньгах, а сидеть дома попивая "чай", и радоваться за молодежь, которой Вы уступили дорогу. Которая в благодарность Вам, не уедет за границу, не сопьется, не исколется. А будет Вам в колени кланяться, и радостно налоги в Пенсионный фонд платить.....
Михаил Коля
26.05.2016
Надеюсь, это был сарказм. Пенсионеры работают не из-за хорошей жизни, а скорее наоборот...
В.Н.
27.05.2016
Що стосується держслужби можливо і правильно. Я пропрацювала 30р на держслужбі, звільнилась 1,5р. тому, набридло, і що, платила і пенсійний 6% а в кінці нема нічого, до пенсії ще 10 років. А за працюючих пенсіонерів згідна, їм або пенсія або з/п.Де молодому спеціалісту здобути стаж і навики в роботі.
Лена
27.05.2016
Интерестно а зачем тогда прикінцеві положення закону про держслужбу. 10. Державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
LEXXX Лена
27.05.2016
Це просто назва статті некоректно написана. Дійсно, в прикінцевих положеннях ЗУ "Про ДС" вже все повернули............ Водночас Урядом подано законопроект №4608, яким пропонують скасувати зазначені норми з прикінцевих положень ЗУ "Про ДС". Власне тому депутат пропонують ЗАЛИШИТИ право виходу на пенсію за старими правилами для тих, хто мав право на спецпенсію і вже має необхідний для цього стаж.
Коля
27.05.2016
Спецпенсії і не відбирали реально; дійсно дивна назва...
Наталія Коля
30.05.2016
Навіщо цим високопосадовцям спецпенсії? Мало накрали? Ніяк не нажруться.І кошти для них є.Повністю згодна,що пенсіонерам зараз або пенсію,або зарплату,а то сидять бабулі та дідулі,пють чаї ,а чого напрягатись,пенсія є,робив не робив,а записано шо робив,та розказують як було раніше,та які вони герої праці,а молоді люди за них не можуть роботу найти.
Любовь Наталія
31.05.2016
Наталія, а ви спробуйте прожити на пенсію і потім розповісте як у вас це вийшло
Наталія Любовь
31.05.2016
Мої батьки живуть на пенсію, тримають господарство і радіють що в їх дітей є робота,ще й дітям допомагають.
Лариса Любовь
31.05.2016
Так, на пенсію прожити тяжко, але де працювати молодим, щоб жити і дітей піднімати?
Ирина
28.05.2016
А я 20 років пропрацювала в держслужбі, до пенсійного віку по новому законодавству ще 20 років, а що з внесками? На благо держави? А мені мінімальна пенсія буде?
Наталія Ирина
30.05.2016
В мене також стаж держслужби 20 років.З прикінцевих положень нового Закону про дежслужбу я зрозуміла,що держслужбовці,які мають 10 і більше стажу держслужби ,при виході на пенсію,(як доживемо, бо ще ще робити і робити) зможуть вибрати або звичайну пенсію,або пенсію держслужбовця (яка на той момент буде),незважаючи на те,з якої посади ми пішли,головне щоб був стаж.Але до пенсіїі далеко,Уряд буде мінятися та мінятися,так що це все ілюзії.
Зоя
31.05.2016
Бедные госслужащие.... Не могут получить повышенную пенсию. А с какой радости? Я работаю в бюджетной организации, и пользы для страны приношу не меньше. Так почему мне пенсия на общих основаниях, а вам по особому закону?! И госслужащие, и бюджетники финансируются из госбюджета, а пенсия и перерассчеты к ней - по разному. А молодежь в очереди не стоит на бюджетные рабочие места. На должности госслужащих - может быть да.
Оля Зоя
31.05.2016
А Ви, про збільшені ( у 2 рази порівняно з Вашими) платежі, що вираховуються із зарплат держслужбовців у Пенсійний фонд, чули? Так отож...
держраб
01.06.2016
ніякоговибору пенсіі немае хоч ти і відробив 20 років на держ службі і компенсаціі ніякоі за стаж не дали де шукати правди хоч бери і йди до суду
держраб
01.06.2016
тим що працюють від 9 до 18 дали окладу 1723 а начальникам по 5 тис деж та справедливість такого як на держслужбі бардаку немае ніде
Петро
18.11.2016
Правильно ! З мене, як держслужбовця, податки відраховувала більше ніж з інших, а тепер )коли я на песії, мені її не підвищують, бо в Законі внесли зміни, от і сидю зі своїми 1650 грв.хібаце багато,стаж держслужби 22 роки. Не треба всіх держслужбовців мірять під одну гребінку, в районих держадміністраціях що зарплати, що пенсіі отримують не великі.
Надія
17.01.2017
Спочатку держава ,беручи на роботу, Законом "Про держслужбу" гарантувала, у разі збільшення з/п,перерахунок пенсій. А потім кинула.Можливо б ми не працювали на держслужбі по 20 років,а знайшли більш достойну і оплачувану роботу,щоб забезпечити себе у старості.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі