Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.09.23
2087 2
Друкувати
Обране

Шмигаль: У нарахуванні пенсій плануємо запровадити нову систему, яка вирівняє диспропорції

Основна мета оновлення пенсійної системи — забезпечити, щоб кожен український пенсіонер мав солідарну пенсію не нижче за 30% його середньої заробітної плати протягом життя. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 22 вересня, повідомляє урядовий портал.

Він додав, що разом із накопичувальною складовою, яку Уряд планує запустити у 2025 році, — пенсія складатиме не менше 50% від середньої заробітної плати протягом життя.

"З 1 березня 2024 року вже вдруге під час великої війни ми проведемо індексацію пенсій. Наступного року плануємо зробити цю індексацію, як і всю солідарну систему, більш справедливою, зрозумілою і прозорою", — зазначив Денис Шмигаль.

Як повідомив Прем’єр-міністр, у нарахуванні пенсій буде запроваджена бальна система. Вона вирівняє диспропорції між пенсіонерами, які давно вийшли на пенсію, і тими, хто зробив це нещодавно. Відповідно, виплати пенсіонерам, які виходили на пенсію раніше, підтягнуться до сучасного рівня.

"Щомісяця працевлаштовані громадяни сплачують внесок до Пенсійного фонду. Внесок буде перерахований у бали відповідно до співвідношення між зарплатою людини та середньою зарплатою по Україні на той момент. Якщо ви платили внески із зарплати, яка є середньою по країні, — отримуєте 10 балів. Вище середньої по країні — отримуєте, наприклад, 12 або більше балів, менше середньої — 8 балів", — зазначив очільник Уряду.

Потім ці бали щороку будуть так само перераховуватись назад у пенсію відповідно до актуальної середньої заробітної плати. За словами Прем’єр-міністра, це зробить солідарну пенсійну систему захищеною від інфляції та девальвації.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Світлана
28.09.2023
В чому різниця з теперишним розрахунком? Зараз співвідношення між зарплатою людини та середньою зарплатою по Україні на той момент називається коефіцієнтом , а буде називаться балом. По ідеї пенсія має кожен раз збільшуватися в разі збільшення середньої зарплати, тобто пенсія мала би бути "твій коєфіцієт заробітної плати * середню з/плату по Україні на теперишний час* коєфіцієнт стажу" і тобі все було б справедливо і пенсія росла б пропорційно з/платі і пенсіонери получали б однаково, що ті що вийшли 20 років назат і що ті що тільки вийшли. Хліб їдят по одній ціні і ті і другі.
Павло
12.10.2023
Наведіть кілька прикладів, як це буде працювати. Адже одні слова не дають повної уяви про цей механізм. Схоже, що принцип буде то й же, що діє тепер?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
50
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×