Інформація по темі "" | Публікації по тегу
17.03.16
18450 24
Друкувати
Обране

У 2017 році стартує Пенсійна реформа

5 головних новацій у забезпеченні на старість. У 2017 році стартує Пенсійна реформа
В уряді українцям підготували сюрприз - проект нової пенсійної реформи. "Чого чекати нинішнім і майбутнім українським пенсіонерам.

Три джерела

Розроблена урядом реформа заснована на західному зразку пенсійного забезпечення. Передбачається, що замість одного джерела пенсії будуть виплачуватися з трьох - солідарної (діє зараз), накопичувальної систем та фондів недержавного пенсійного страхування.

Почнуть реформу з наведення порядку в солідарній системі. Сьогодні вона працює таким чином, що внески працюючих громадян забезпечують виплати пенсіонерам. Але, за словами міністра соціальної політики Павла Розенка, така система практично вичерпала свій ресурс.

Коментар експерта

- Солідарна система добре працює тільки в тому випадку, коли кожне наступне покоління більше попереднього, - зазначив економіст Андрій Мартинюк. - В Україні сьогодні прямо протилежна ситуація, ресурсів не вистачає, тому перехід до трьох різних джерел фінансування виглядає цілком виправдано.

Перед пенсією всі рівні

Законопроект передбачає скасування спеціальних пенсій вже з січня 2016 року.

- Ми припиняємо практику поділу українців на сорти, - сказав Розенко. - Не буде системи, коли є VIP-пенсіонери - чиновники, народні депутати, судді та прокурори.

Таким чином, пенсії держслужбовців і прирівняних до них осіб будуть визначатися на загальних підставах. Винятком стануть військові.

Коментар експерта

- Це торкнеться тільки знову призначуваних пенсій, а всі спецпенсії, призначені раніше, будуть виплачуватися. Хіба що можуть обкласти податками їх, - пояснив  економіст Всеволод Степанюк. - Але я переконаний, що це неправильний захід, адже практично у всіх європейських країнах є поняття "пенсія держслужбовця". Саме вона і приваблює хороших спеціалістів до роботи на державній службі. І до речі, пенсії держслужбовців і військових не мають ніякого відношення до дефіциту ПФ, оскільки вони повинні сплачуватися не з Пенсійного фонду, а з бюджету!

Коли почнемо накопичувати "додатково"

Запровадження накопичувальної системи заплановано на січень 2017 року. До цього часу уряду потрібно встигнути сформувати накопичувальний пенсійний фонд, який буде курирувати рада фонду, а його склад визначить Кабмін. Рада фонду на конкурсних засадах буде залучати компанії з управління активами. Останні, в свою чергу, будуть управляти залученими коштами згідно із затвердженими радою напрямами інвестиційної діяльності.

Міністр соцполітики підкреслює, що в Україні не стали винаходити велосипед - накопичувальні системи існують в багатьох країнах. І, зокрема, досвід Польщі та Словаччині підтверджує привабливість накопичувальної системи для економіки. Правда, є необхідна умова - відновлення економічного зростання.

Коментар експерта

- Накопичувальна система працює, коли є стійка купівельна спроможність, - пояснив  директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин. - Адже очевидно, що в умовах зростаючої інфляції і девальвації національної валюти засоби повинні не тільки зберігатися, але і примножуватися. Зазвичай недержавні пенсійні фонди вкладають їх в надійні цінні папери - наприклад, американські.

Хто буде відраховувати обов'язково, а хто добровільно

Сьогодні багато роботодавців платять зарплату неофіційно або показують лише частину реального окладу своїх працівників. Таким чином, внески в Пенсійний фонд виявляються набагато менше, ніж могли бути. Експерти впевнені, що запровадження накопичувальної системи стане одним із стимулів для детінізації економіки. Адже як тільки українці почнуть розуміти, що ці гроші - їх особиста власність (кошти з накопичувальних рахунків можна буде успадкувати), вони будуть зацікавлені в тому, щоб отримувати "білу" зарплату.

Законопроектом передбачено, що страховий внесок складе 2% від зарплати в 2017 році, а до 2022-го збільшиться до 7%. Накопичувальна система буде обов'язковою для громадян віком до 35 років та добровільної для тих, хто старше.

Недержавне страхування

Завершальним етапом реформи стане недержавне пенсійне страхування - справа суто добровільна. Але тут виникає велике питання: як скоро українці опиняться готові віднести свої гроші в банки? Втім, терміни цього третього етапу реформи ще не визначені остаточно.

Коментар експерта

- Як і накопичувальна система, недержавне страхування вимагає великої довіри до ощадних інститутів, а з цим у нас сьогодні проблема, - каже Василь Юрчишин.

Джерело: УкрМедіа

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
24
Тетяна.
17.03.2016
Як можно формувати накопичення коли заробітня плата громадян нижча рівня бідності?
Вадим
17.03.2016
Мій дід з бабою також все життя накопичували і працювали на ощадкнижку, а на старості отримали цілих 2 тис. грн..
смішно
17.03.2016
Я по 3% від зп (50 грн) в Копілку автоматично відраховувала, і що мені тепер з тих накопичень за рік - один місяць за комуналку заплатити))) треба у валюті відкладати, як бізнес робить, а не у гривні, бо потім скажуть як і з індексацією: вибачайте, в бюджеті нема)
смішно смішно
17.03.2016
*в бюджеті нема щоб ваші гривні проіндексувати, маю на увазі
оксана
17.03.2016
Предлагаю - пенсионный возраст поднять до 99 лет. Все проблемы решаться! Венок из профсоюза выделят -и все затраты. Такая экономия бюджету. Сейчас позвоню на гарячую линию. Что это так долго до такой идеии эти правители не додумались?Может мне премию дадут.
Ірина оксана
18.03.2016
Та хіба у нас хтось до 99 доживає? 70 - в самий раз, хто пережив - тому пенсія як бонус за витривалість!
Ирина
17.03.2016
Экономить - так экономить по полной! Зачем на венок тратиться?
Тетяна
18.03.2016
Більшість державних службовців це не народні депутати, судді та прокурори, а прості чиновники, які отримують мізерну зарплатню. Це люди, які ніколи не будуть отримувати VIP пенсію. Крім того працівники з досвідом роботи, які ще не звільнились тільки тому, що мали якусь надію хоча б на більш-менш нормальну пенсію. Ще й пенсійний вік збільшили. Може у Верховній Раді і добре сидіти у 60 років, а просто на державній службі якось не дуже.
Наталя Тетяна
22.03.2016
зато податки вираховують більші і надалі хоч зменшили відсоток призначення для пенсії. А ще тільки лякають туда не іди , те не роби , того не май бо корупція. Стидно дітям признаватися що батьки прості державні службовці сьомої категорії. А за кордоном це почотні спеціальності
ВАЛЕНТИНА
18.03.2016
ЦІКАВО ЧОМУ НЕ ЗНІМУТЬ ПЕНСІЮ З ТИХ ХТО ОТРИМУЄ ПО 23-40 ТИС. ГРН. НАПРИКЛАД СТЕЛЬМАХ ГОЛОВА НАЦ. БАНКУ
лариса+
18.03.2016
в нашій країні-накопичувальна система-це нереально.Інфляція все з"їсть і не буде,що успадковувати.
Коля
18.03.2016
Багато українців взагалі не мають ні пенсії, ні зарплати , звільнені з роботи у зв"язку з "ліквідаціями" державних установ (переважно через те, що заважали своєму начальству розкрадати бюджетні кошти), живуть по декілька років випадковими підробітками та за рахунок допомоги від інших членів сім"ї , і немає їм ніяких пільг . 
Не пенсионер Коля
27.12.2016
Проживи на пенсию сначала, для пробы -на 1300 ргрн. Да оплати за коммунальные услуги, за свет, оставь немного на "Черный день", отдай внукам на оплату за мобильные, и кино, купи себе на секенде что-то новенькое, а потом уже раздумывай, как поржить до пенсии, заработать что-нибудь и т. п. Да, построй дом, вырасти дерево и сынульку - этож "за правило", не внапряг.
Коля
20.03.2016
Нужно значительно уменьшить пенсии работающим пенсионерам, достигших пенсионного возраста. Безработная молодёжь уезжает за границу, спивается и колется от того, что нет работы, а пенсионеры получают зарплату и пенсию в полном объёме. Также предлагаю брать с работодателя дополнительный налог за каждого работающего у него пенсионера.
Лариса Коля
22.03.2016
Если пенсия 1232, как же снять , он работает для того, чтобы прокормить себя
Галина Коля
22.03.2016
Есть молодые безработные? Я работающая пенсионерка 2500 грн. Ты будешь первым , а остальные записывайтесь .Я уступлю
злая зая Коля
21.03.2016
Можно подумать, что молодежь рвется работать в бюджетных учреждениях на мизерную зарплату! В прошлом году мы искали сотрудника на должность ведущего инженера электросвязи (проще говоря телефониста) - через три месяца поисков приняли пенсионера. Молодые соискатели как только узнавали, что у нас проходная и работа с 8 до 17, без возможности отлучиться по своим делам. и размер зарплаты "грязыми" 2600-3000 тут же посылали нас куда по-дальше... Причем эта зарплата не самая маленькая по сравнению с другими бюджетниками! Вот такая действительность.
Светлана
22.03.2016
держслужбовци в пенсионный фонд отчисляют больший процент, пусть тогда возвращают им эти деньги, а как правительство хочет оставить пенсии уже повышенные раннее, за чей счёт они будут их платить, из карманов держслужащих. Это приведёт к перекосу доходов и дальнейшим возмущениям людей.
пенсіонер
22.03.2016
А,щоб ти дожив до пенсії,яку б тобі дали за 45 років стажу 1200 і прожив за неї.Коли у мене 3-кім.квартира, а її купив,бо працював на заводі і одержував 700-600 руб-це знаєш,які гроші. А яка пенсія? Відплатив податки ці роки,щоб пенсію одержували бізнесмени і ці які не робили,або робили 5 років.Це справедливо.Дайте пенсію людм нормальну,які відплатили тисячі податків, як це є за кордоном,коли людина стільки років відпрацювала вона маж соліжні пенсію,за яку не тільки може прожити, а я кожного року відпочивати та мандрувати світом
VV
22.03.2016
Працьюючому пенсіонеру потрібно поклонитися за його спроможність і далі поповнювати пенсійний бюджет держави з якого він отримує і свою зазвичай мізерну пенсію за свої 40 і більше років сумлінної праці. А якщо хочете зайняти "робочі" місця пенсіонерів, яки сидять на розкраданні бюджетних потоків, тоді вам не висловлюватись в цій рубриці а діяти з любовью у серці за свою Державу, свідомістю по життю і силою, і витримкою, і баченням майбутнього .... Включайтеся в життя а не ждіть поки його за вас проживуть інші, може не кращі за вас...
Наталія
22.03.2016
НЕГАЙНО ПІДВИЩУЙТЕ ПЕНСІЇ ЛЮДЯМ.
Татьяна Наталія
22.03.2016
Раньше очень часто говорили, что надо осовременнить пенсии.Сейчас об этом не вспоминают. Лучше бы разработали коэффициент ( в зависимости от года назначения пенсии и соответственно средней зарплате по Украине) и всем подняли пенсии. А то прошлый раз повышали только минимальную и снова на 6% копеек добавят. Минималку подтянут до средней - будет уравниловка.Кто-то не работал и будет получать столько-же ,как те ,что всю жизнь пахали. Посадить -бы Яценюка и нашего упитанного Министра соцполитики на такие деньги.От одного их вида на экранах начинает корежить. У людей вообще ни совести ,ни морали нет.
ВВ
17.10.2016
Для того, чтобы увеличить отчисления в ПФ, нужно увеличить з/п работающим (простая математика).Тогда молодежь, которой нужно кормить семью, купить жилье, дать образование и мед. обслуживание детям ,и самим жить, будет работать официально и платить налоги в своей стране.А сейчас все реформы ведут к тому, что самая талантливая и трудоспособнаячасть молодежи работает в других странах или в зарубежных фирмах, где платят заработную плату, а не пособие для выживания в нищете.Результатом предлагаемой пенс. реформы будет дальнейший дефицит ПФ.Первое, что нужно сделать-дать депутатам и госчиновникам высоких рангов зарплаты и пенсии на уровне минимальных в стране, обязать их и их родственников лечится и учиться на территории Украины в гос.учреждениях-вот тогда начнутся реальные реформы всего.
павло
18.01.2017
за що і за які заслуги зарплати суддів і прокурорів та їх пенсії такі високі порівняно з середніми по державі?Вони що кожну робочу зміну працюють під землею в шахті ,чи з ранку до вечора вкалують на тваринницькі фермі?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі