425 0

Как облагается проживание, проезд и питание спортсменов и тренеров?

Податківці в Базі Знань відповіли на питання: яким чином оподатковується проживання, проїзд та харчування учасників спортивних заходів (спортсменів та тренерів) під час проведення тренувань, змагань або навчально-тренувальних зборів та чи відображаються дані виплати в податковому розрахунку за ф. № 1ДФ?

Так, контролери зазначили, що відповідно до п. 1 постанови КМУ від 06.02.1992 р. № 63 «Про впорядкування фінансування та матеріального забезпечення у галузі спорту» Мінмолодьспорту було надано право визначення за погодженням з Мінфіном:

— норм витрат власних коштів, зокрема, на організацію й проведення в Україні чемпіонатів і Кубків світу, Європи та України, інших спортивних заходів;

— утримання і спортивну підготовку штатних національних збірних команд, а також на їхню участь в Олімпійських іграх, чемпіонатах і Кубках світу, Європи, України, в інших змаганнях і спортивних заходах;

— виплату винагород спортсменам, тренерам та іншим спеціалістам за високі спортивні досягнення на Олімпійських іграх, чемпіонатах і Кубках світу, Європи, України, в інших міжнародних та комерційних змаганнях;

— матеріальне забезпечення команд - учасниць чемпіонатів України з футболу, хокею та інших ігрових видів спорту.

В свою чергу наказом Державного комітету України з фізичної культури і спорту від 06.05.1998 р. № 917 були затверджені Норми витрат на проведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів та Положення про порядок забезпечення додатковим спеціальним харчуванням окремих категорій спортсменів у межах України. Щорічно на підставі міжнародних календарів спортивних змагань наказами Мінмолодьспотру затверджується всеукраїнський календар спортивних заходів на відповідний рік. Учасниками спортивних заходів вважаються спортсмени, тренери, судді та інші учасники, які згідно з Положенням або списковим складом учасників навчально-тренувального збору, включені до затвердженого відповідним наказом списку осіб, що беруть участь у спортивному заході.

Податківці зазначають, що на учасників офіційних спортивних заходів та пов’язаних з ними навчально-тренувальних зборів, можуть поширюватись положення п.п. «б» та п.п. «г» п.п. 164.2.17 та п.п. 165.1.1, п.п. 165.1.11 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) в частині забезпечення безоплатним харчуванням (в т. ч. замість добових), медико-відновлювальними засобами та спортивним одягом у межах Норм витрат.

Отже, витрати на проживання, проїзд та харчування учасників спортивних заходів (спортсменів та тренерів), які не перевищують встановлені Норми витрат, не оподатковуються ПДФО та відображаються у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ з ознакою доходу «127» як інші доходи. Якщо зазначені витрати перевищують встановлені Норми витрат, то сума перевищення буде вважатися додатковим благом платника податку і оподатковуватися за ставкою, визначеною п. 167.1 ПКУ (15% та/або 17%) та відображатися у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ з ознакою доходу «126» як додаткове благо.



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)