Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
3039 0
Друкувати
Обране

Доля ЄСВ, сплаченого із сум компенсованого з бюджету середнього заробітку працівників-строковиків і працівників-контрактників

Завдяки змінам, які запрацювали з 12.11.2015 р., у роботодавців з’явилася можливість отримати компенсацію з бюджету в розмірі середнього заробітку, нарахованого мобілізованим працівникам за 2014 рік (з 18.03.2014 р.), працівникам-строковикам (з 11.06.2015 р.) і працівникам-контрактникам (з 08.02.2015 р.) (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2015, № 43). До цього часу таку компенсацію можна було отримати в розмірі середнього заробітку, нарахованого тільки мобілізованим працівникам і в межах 2015 року. Водночас на той момент у ч. 7 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI(далі — Закон № 2464) було зазначено про звільнення від нарахування та сплати ЄСВ з виплат, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку тільки мобілізованих працівників. У результаті виходило, що компенсації підлягає як середній заробіток мобілізованих працівників, так і середній заробіток працівників-строковиків і працівників-контрактників, а правила обкладення цих сум ЄСВ — різні.


З 01.01.2016 р. Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р. № 909-VIII до положень ч. 7 ст. 7 Закону № 2464 унесені зміни, згідно з якими від нарахування та сплати ЄСВ звільнені виплати, які компенсуються з бюджету як у межах середнього заробітку мобілізованих працівників, так і в межах середнього заробітку працівників-строковиків і працівників-контрактників.

Не зовсім зрозумілий сенс унесення зміни до положень ч. 7 ст. 7 Закону № 2464 саме в частині звільнення від обкладення ЄСВ суми середнього заробітку як працівників-строковиків, так і працівників-контрактників, що компенсується з бюджету, якщо воно не може бути застосоване з метою повернення раніше сплачених сум ЄСВ. Тим більше що окремі бюджетні установи отримають таку компенсацію вже після 1 січня 2016 року. Щоб прояснити це питання, наша редакція звернулася із запитом до ДФСУ. Стежте за нашими публікаціями. Відразу після отримання офіційної відповіді ми обов’язково розмістимо її на сторінках нашого видання.

БЮДЖЕТНА БУХГАЛТЕРІЯ, СІЧЕНЬ, 2016/№ 4 Інформаційна сторінка

 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд