Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
2013 0
Друкувати
Обране

Казначейство: про коректність розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних

На численні листи, що надходять до Державної казначейської служби України з питань коректності розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр) Державна казначейська служба України повідомляє наступне:


- Платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі на суму податку, обчислену за формулою, визначеною у пункті 9 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.14 №569.

Суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі обчислює Державна фіскальна служба України. Вона ж оприлюднює на офіційному веб-сайті алгоритми обрахунку показників формули обчислення зазначеної суми та джерела їх формування.

Казначейство в режимі on-line надає Державній фіскальній службі України дані щодо суми коштів, перерахованих платником податку з власного поточного рахунка на електронний рахунок з 1 січня 2015 року, які є лише однією із складових зазначеної формули.

Казначейська система електронного адміністрування податку на додану вартість працює повністю в автоматичному режимі та передає інформацію до Державної фіскальної служби про стан рахунків в режимі реального часу (on-line). 

- Підставою для перерахування сум податку до бюджету або на спеціальні рахунки, а також повернення помилково або надміру сплачених коштів є виключно Реєстри Державної фіскальної служби України (пункти 21, 26 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.14 №569). 

- Однією із причин, з якої не перераховуються кошти до бюджету є арешт коштів на електронних ПДВ-рахунках на підставі постанов державних виконавців та рішень судів. При наявності в Казначействі постанови або рішення суду про зняття арешту з коштів боржника, відповідні ПДВ-рахунки розблоковуються.

Казначейство забезпечує роботу системи електронного адміністрування податку на доданувартість в межах повноважень, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 16.10. 2014  № 569 та в чіткій відповідності до вимог Угоди про інформаційне співробітництво між Державною фіскальною службою України та Державною казначейською службою України.

Державна казначейська служба України не надає інформації на запити щодо стану ПДВ- рахунків, коригування сум та реквізитів електронних ПДВ-рахунків, закриття їх, а перенаправляє такі запити за належністю до Державної фіскальної служби України.

За матеріалами Держказначейства 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд