Нашi сайти:

Казначейство: про коректність розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних

На численні листи, що надходять до Державної казначейської служби України з питань коректності розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр) Державна казначейська служба України повідомляє наступне:


- Платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі на суму податку, обчислену за формулою, визначеною у пункті 9 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.14 №569.

Суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі обчислює Державна фіскальна служба України. Вона ж оприлюднює на офіційному веб-сайті алгоритми обрахунку показників формули обчислення зазначеної суми та джерела їх формування.

Казначейство в режимі on-line надає Державній фіскальній службі України дані щодо суми коштів, перерахованих платником податку з власного поточного рахунка на електронний рахунок з 1 січня 2015 року, які є лише однією із складових зазначеної формули.

Казначейська система електронного адміністрування податку на додану вартість працює повністю в автоматичному режимі та передає інформацію до Державної фіскальної служби про стан рахунків в режимі реального часу (on-line). 

- Підставою для перерахування сум податку до бюджету або на спеціальні рахунки, а також повернення помилково або надміру сплачених коштів є виключно Реєстри Державної фіскальної служби України (пункти 21, 26 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.14 №569). 

- Однією із причин, з якої не перераховуються кошти до бюджету є арешт коштів на електронних ПДВ-рахунках на підставі постанов державних виконавців та рішень судів. При наявності в Казначействі постанови або рішення суду про зняття арешту з коштів боржника, відповідні ПДВ-рахунки розблоковуються.

Казначейство забезпечує роботу системи електронного адміністрування податку на доданувартість в межах повноважень, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 16.10. 2014  № 569 та в чіткій відповідності до вимог Угоди про інформаційне співробітництво між Державною фіскальною службою України та Державною казначейською службою України.

Державна казначейська служба України не надає інформації на запити щодо стану ПДВ- рахунків, коригування сум та реквізитів електронних ПДВ-рахунків, закриття їх, а перенаправляє такі запити за належністю до Державної фіскальної служби України.

За матеріалами Держказначейства 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі