Інформація по темі "" | Публікації по тегу
09.02.15
1260 0
Друкувати
Обране

Оподаткування неприбуткових організацій: проект рятувальних змін від законодавців

В ВРУ зареєстровано законопроект, яким пропонується внести зміни до ПКУ щодо оподаткування неприбуткових організацій.

Законопроектом планується  відновити перелік організацій, які не є платниками податку на прибуток, відповідно до попередньої редакції ПКУ, скасувати  дискримінаційні податкові умови щодо господарської діяльності неприбуткових організацій, зменшити податкове навантаження на благодійну допомогу до рівня 2014 року, а також усунути неточності у правовому регулюванні режиму неприбутковості, які виникли в результаті внесення змін до ПКУ Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 року.

Так, законопроектом передбачається установити, що неприбуткові підприємства, установи та організації — підприємства, установи та організації, основною метою діяльності яких не є одержання і розподіл прибутку серед засновників та членів органів управління, інших пов’язаних з ними осіб, та які внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових організацій та установ у порядку, визначеному КМУ.

До неприбуткових установ та організацій відносяться:

1) бюджетні установи;

2) громадські об'єднання, політичні партії, творчі спілки, релігійні організації, благодійні організації, кредитні спілки, пенсійні фонди;

3) спілки, асоціації та інші об'єднання юридичних осіб, створені для представлення інтересів засновників (членів, учасників), що утримуються лише за рахунок внесків засновників (членів, учасників) та не провадять господарську діяльність, за винятком отримання пасивних доходів;

4) житлово-будівельні кооперативи та об'єднання співвласників багатоквартирного будинку; 

5) професійні спілки, їх об'єднання та організації профспілок, а також організації роботодавців та їх об'єднання, утворені в порядку, визначеному законом;

6) інші юридичні особи, діяльність яких не передбачає отримання прибутку згідно із нормами відповідних законів».

Так, шляхом внесення змін до пп. 266.4.2 ПКУ пропонується дозволити сільським, селищним, міським радам встановлювати пільги з податку на нерухоме майно для громадських об’єднань, благодійних та релігійних організацій.

Також пропонується дозволити підприємствам, що створюються неприбутковими організаціями, зокрема підприємствам громадських організацій інвалідів, обирати спрощену систему оподаткування.

Проект Закону від 05.02.2015 р. № 2049 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування неприбуткових організацій)»

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі