Інформація по темі "" | Публікації по тегу
18.02.22
48465 9
Друкувати
Обране

ПФУ розробив нові правила нарахування ЄСВ: сплачувати будемо більше

Поки Комітет ВРУ та Мінфін обговорюють перспективи об'єднання ЄСВ, ПДФО та ВЗ, Пенсійний фонд України розробляє свої плани. І ці ідеї багатьом не сподобаються.

І так, знайомимося! Проєкт Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. У разі прийняття, цей документ набере чинності вже наступного дня після опублікування. 

Законопроєкт містить дві революційні норми.

1. Встановлення для керівників підприємств, установ, організацій мінімального розміру єдиного внеску з розрахунку трьох розмірів мінімальної заробітної плати.

Тобто, якщо ваш керівник отримує заробітну плату у розмірі менше трьох мінімальних зарплат, ЄСВ доведеться сплатити з трьох мінімалок (зараз це 3 х 6500 х 22% = 4290 грн). 

Ці положення також діятимуть для осіб, на яких покладено виконання обов’язків керівника.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, чисельність керівників, яким нараховано заробітну плату на рівні та менше мінімальної, у вересні 2021 року становить 92,4 тис. осіб, з них чисельність керівників, які працюють за основним місцем роботи та яким нараховано заробітну плату на рівні та менше мінімальної, – 40,5 тис. осіб. Середня заробітна плата таких керівників становить 2923,61 грн.

Це свідчить про можливу тінізацію заробітної плати, заниження (ухилення) від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

2. Встановлення зобов’язання щодо сплати ЄСВ на загальних підставах за осіб з інвалідністю, в яких зарплата перевищує три розміри мінімальної заробітної плати, із збереженням застосування пільгового розміру ЄСВ за осіб з інвалідністю (8,41 %, 5,5 %, 5,3 %) до трьох розмірів мінімальної заробітної плати, а саме:

  • ЄСВ для підприємств, установ та організацій, у яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється у розмірі 8,41 % зарплати для працюючих осіб з інвалідністю, яка не перевищує трьох розмірів мінімальної заробітної платиДо зарплати, яка перевищує три розміри мінімалки, застосовується розмір ЄСВ 22%.
  • ЄСВ для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю, зокрема товариств УТОГ та УТОС, в яких кількість осіб з інвалідністю становить не менш як 50 % загальної чисельності працюючих і за умови, що фонд оплати праці таких осіб з інвалідністю становить не менш як 25 % суми витрат на оплату праці, встановлюється у розмірі 5,3 % зарплати, що не перевищує трьох розмірів мінімальної заробітної плати. До зарплати, яка перевищує три розміри мінімалки, застосовується розмір ЄСВ 22%.
  • ЄСВ для підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, в яких кількість осіб з інвалідністю становить не менш як 50 % загальної чисельності працюючих і за умови, що фонд оплати праці таких осіб з інвалідністю становить не менш як 25 % суми витрат на оплату праці, встановлюється у розмірі 5,5 % зарплати, що не перевищує трьох розмірів мінімальної заробітної плати. До зарплати, яка перевищує три розміри мінімалки, застосовується розмір ЄСВ 22%.

Для пояснення своїх пропозицій ПФУ наводить такі дані:

Чисельність застрахованих осіб з інвалідністю у вересні 2021 року становить 452,6 тис. осіб, з них:

  • 444,3 тис. осіб, яким на заробітну плату (дохід) страхувальником нараховується єдиний внесок у розмірі 8,41 %;
  • 1,0 тис. осіб, яким на заробітну плату (дохід) страхувальником нараховується єдиний внесок у розмірі 5,5 %;
  • 7,4 тис. осіб, яким на заробітну плату (дохід) страхувальником нараховується єдиний внесок у розмірі 5,3 %.

Водночас відповідно до аналізу реєстру застрахованих осіб 413 осіб з інвалідністю мають від 5 до 47 робочих місць (деякі у різних регіонах), а саме:

  • 346 осіб працюють у 5–10 страхувальників;
  • 58 осіб – у 11–30 страхувальників;
  • 3 особи мають 35–39 робочих місць;
  • 1 особа працює у 47 страхувальників.

Це також вказує на можливу тінізацію заробітної плати та заниження (ухилення) від сплати ЄСВ.

Джерело:
Бухгалтер 911
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
9
Оксана
18.02.2022
І знову нові форми звітності ! Тільки звикли до об'єднаної і знову .....
Аліса
18.02.2022
Пі..пі..пі...пі.....одні матюки лізуть в голову
Тетяна
18.02.2022
а если руководитель бюджетной организации районного уровня? Где там три минималки, блин!!!
Наталія Тетяна
21.02.2022
В цьому вся річ: потрібно ж поповнювати фонд за рахунок когось...)
Євген
18.02.2022
Це маразм. Зробіть нормальне оподаткування тоді з тіні будуть виходити. А не ми вирішили, що керівники будуть оподатковуватись на три мінімалки. Є деякі підприємства, що мають пару чоловік особового персоналу, бо вони не працюють а існують та не можуть закритися.
Наталя
18.02.2022
То дайте керівнику зарплату три мінімальні, а не 10100 нараховано
Світлана
18.02.2022
Це якщо керівник (наприклад ДЮСШ) не отримує з.п 19500 а наприклод 15000 то все одно податок 22% утимується з 19500????
Антонина
19.02.2022
Две минималки, для не бюджетных прибыльных компаний - еще могу понять и простить. Но микрокомпании, на грани выживания, где 3-5 человек сотрудников и у всех одинаковая зарплата, это нововведение приведет к увольнению и постановке на биржу остальных, официально останется только директор. Думайте что вы делаете
Сергій
20.02.2022
А голові ОСББ чи житлового кооперативу, гаражного, садового також платити налог з19500 грн.? За чиї кошти?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі