Інформація по темі "" | Публікації по тегу
18.07.25
667 2
Друкувати
Обране

Податкова пільга без заяви: хто відповідальний за сплату ПДФО?

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області роз’яснило важливий аспект застосування податкової соціальної пільги (ПСП): якщо роботодавець застосував ПСП без отримання відповідної заяви від працівника, саме він і нестиме відповідальність за несплату або недоплату податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

Що говорить Податковий кодекс?

Відповідно до п.п. 169.2.1 п. 169.2 ст. 169 ПКУ, ПСП застосовується лише за одним місцем нарахування заробітної плати і починає діяти тільки після подання працівником заяви та підтвердних документів.

Роботодавець повинен відобразити у звітності усі випадки застосування або незастосування пільги — на підставі поданих заяв та документів.

Чи є винятки?

Так. Виняток стосується державних службовців — для них пільга застосовується без подання заяви, але за наявності підтвердних документів, які встановлюють право на пільгу (п.п. 169.2.3 ПКУ).

Якщо службовець має право на підвищену ПСП, тоді заява все ж потрібна — з зазначенням виду пільги і доданими підтвердними документами.

Хто відповідає за ПДФО?

Згідно з п. 171.1 ст. 171 ПКУ, відповідальність за нарахування, утримання та сплату ПДФО покладається на роботодавця, якщо він виплачує доходи у вигляді зарплати.

Отже, якщо працедавець надав пільгу без заяви від працівника — саме він відповідальний за помилкове застосування ПСП і недоплату ПДФО.

Джерело:
Головне управління ДПС в Івано-Франківській області
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Юлька
18.07.2025
якщо без заяви працівника не застосовувати ПСП, а в кінці року зробити перерахунок прибуткового, то виявиться, що була переплата. Тоді не треба брати заяву, щоб повернути працівнику переплачений прибутковий?
we Юлька
18.07.2025
Якщо без заяви працівника не застосовувати ПСП, що є правильним, то чому в кінці року має виникнути переплата?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×