Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.07.18
12444 2
Друкувати
Обране

Працівник після виходу з відпустки відпрацював неповний місяць та отримав зарплату менше мінімальної. Що з ЄСВ?

Відповідно до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» ЄСВ встановлюється у розмірі 22 % від розміру нарахованої зарплати. У разі, якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки ЄСВ.

Згідно з п. 9 розд. ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 із змінами і доповненнями (далі – Інструкція № 449), умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця, які передбачені правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності згідно із законодавством.

Суми оплати відпустки відносяться до того місяця, за який вони нараховані. Якщо після виходу з відпустки загальна сума нарахованої заробітної плати та оплати частини відпустки, яка припадає на поточний місяць, не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, сума ЄВ за цей місяць розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки ЄСВ

Категорія 301.04.01 ЗІР

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Енгрібьорд
26.07.2018
Ще одна "дивна" норма нашого зааконодавства. Заробітна плата у них вибачте не доповнюється до МЗП, бо ж тільки у випадку повністю відпрацьованого місяця, а податок будь люб"язний сплачуй повністю
Ірина
31.07.2018
Де тут логіка?В один місяць заплатиш 10 ЄСВ(образно),а вони ж включать ЄСВ із місяць відпустки,а в другий місяць після плати знову,доплачуй.Ні логіки,ні ума,ні фантазії,чортівня якась на постном масле.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі