Ставка військового збору може стати диференційованою
► ставка збору від об’єкта оподаткування у платників податків всіх форм власності, крім державної та комунальної, - 1,5 відсотка,
► у платників податків державної та комунальної форми власності, - залежно від місячного оподаткованого доходу (у мінімальних заробітних платах, встановлених в Україні на час нарахування, далі - МЗП):
- 1,5 відсотка – при місячному оподаткованому доході до 3 МЗП,
- 3 відсотка – при місячному оподаткованому доході від 3 до 5 МЗП,
- 5 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 5 до 7 МЗП,
- 7 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 7 до 10 МЗП,
- 10 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 10 до 15 МЗП,
- 15 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 15 до 20 МЗП,
- 20 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 20 до 30 МЗП,
- 25 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 30 до 40 МЗП,
- 30 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 40 до 50 МЗП,
- 40 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 50 до 70 МЗП,
- 50 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 70 МЗП
Як зазначає автор відповідного законопроєкту, в умовах воєнного стану особливо великим є запит на справедливість. І однією з важливих складових сприйняття справедливості є заробітки у державному (комунальному секторі). Неозброєним оком помітна соціальна напруга, пов’язана з тим, що навіть в умовах воєнного стану в Україні є категорії осіб, які отримують в державному секторі неспівмірні із заробітками абсолютної більшості громадян (та пенсійним забезпеченням абсолютної більшості пенсіонерів) високізаробітні плати, що є по суті своїй аморальним і не відповідає вимогам і очікуванням пересічних громадян щодо справедливості, яка має панувати у рішеннях та діях влади і державної системи.
Оскільки законопроект, яким пропонувалось обмежити максимальні зарплати в держсекторі 10 мінімалками, не знайшов підтримку в парламенті, цим проектом пропонується встановити диференційний підхід до оподаткування військовим збором в умовах воєнного стану. Посадовці, які отримують аморально високі зарплати у державному (комунальному) секторі, мають бодай сплачувати вищий військовий збір.