Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21.11.23
7454 2
Друкувати
Обране

Ставка військового збору може стати диференційованою

Для збільшення видатків на фінансування сектору оборони за рахунок збільшення надходжень в бюджет від військового збору,, нардепом від партії "Слуга Народу" запропоновано на період воєнного стану впровадити диференційоване оподаткування військовим збором, а саме:

► ставка збору від об’єкта оподаткування у платників податків всіх форм власності, крім державної та комунальної- 1,5 відсотка,

► у платників податків державної та комунальної форми власності- залежно від місячного оподаткованого доходу (у мінімальних заробітних платах, встановлених в Україні на час нарахування, далі - МЗП):

 • 1,5 відсотка – при місячному оподаткованому доході до 3 МЗП,
 • 3 відсотка – при місячному оподаткованому доході від 3 до 5 МЗП,
 • 5 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 5 до 7 МЗП,
 • 7 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 7 до 10 МЗП,
 • 10 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 10 до 15 МЗП,
 • 15 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 15 до 20 МЗП,
 • 20 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 20 до 30 МЗП,
 • 25 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 30 до 40 МЗП,
 • 30 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 40 до 50 МЗП,
 • 40 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 50 до 70 МЗП,
 • 50 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 70 МЗП

Як зазначає автор відповідного законопроєкту, в умовах воєнного стану особливо великим є запит на справедливість. І однією з важливих складових сприйняття справедливості є заробітки у державному (комунальному секторі). Неозброєним оком помітна соціальна напруга, пов’язана з тим, що навіть в умовах воєнного стану в Україні є категорії осіб, які отримують в державному секторі неспівмірні із заробітками абсолютної більшості громадян (та пенсійним забезпеченням абсолютної більшості пенсіонерів) високізаробітні плати, що є по суті своїй аморальним і не відповідає вимогам і очікуванням пересічних громадян щодо справедливості, яка має панувати у рішеннях та діях влади і державної системи.

Оскільки законопроект, яким пропонувалось обмежити максимальні зарплати в держсекторі 10 мінімалками, не знайшов підтримку в парламенті, цим проектом пропонується встановити диференційний підхід до оподаткування військовим збором в умовах воєнного стану. Посадовці, які отримують аморально високі зарплати у державному (комунальному) секторі, мають бодай сплачувати вищий військовий збір.

Законопроєкт № 10267  "Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України щодо диференційованого оподаткування військовим збором в умовах воєнного стану". 

Джерело:
Бухгалтер 911
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Інна
21.11.2023
А чому лікар чи вчитель повинні платити більше, чим продавець в магазині? Якщо диференційовано то вже для всіх
Дор Інна
21.11.2023
Бо напевно автор цього твору вважає що держ. і комунальна власність, це лише аморальні депутати... проте що нам переживати якщо ЗП до 3 мінімалок, чи не так?)
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
 • доступ до новин, статей, довідників
 • безлімітні завантаження бланків
 • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
50
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×