Структуроване призначення приклади заповнення в програмі МережаМ та FІТ-Бюджет
Не буду цитувати нормативні акти, а спробую простими словами та на прикладах пояснити.
Структуроване призначення це лише нові комірки в файлі платіжних доручень який ви відправляєте в казначейство, і ці комірки в файлі додані ще в травні, просто до цього часу вони були не обов’язкові для заповнення.
У більшості випадків необхідно заповнювати лише два поля
- "Код виду сплати";
- "Додаткова інформація запису";
Всі інші поля заповнюються лише у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім'я ДПС. Тобто поля "Тип", "Податкова додаткова інформація", "Адміністративно-територіальна зона ", "Сума податку" заповнювати не потрібно.
На сьогодні СДО не приймає платіжні інструкції на сплату податків якщо в них заповнено лише структуроване призначення, тому окрім структурованого треба заповнювати і звичайне призначення, по суті вони на сьогодні дублюють один одного, можливо з часом СДО доопрацюють і буде можливість заповнювати лише структуроване призначення.
Ось приклад заповнення платіжки на сплату ПДФО в програмі МережаМ
Ось такий приклад з ЄСВ, але в програмі FІТ-Бюджет
Коли ви будете відправляти платіжні інструкції на друк то побачите що в призначення платежу з початку йде структуроване, а потім в дужках звичайне призначення.
Зверніть увагу на сьогодні жоден нормативно правовий акт не вимагає писати в призначенні платежу код ЄДРПОУ платника
Раджу всім користуватися безкоштовним модулем роботи з ДКСУ в програмі FІТ-Бюджет, як швидко почати працювати в FІТ Бюджет я розповідав по-кроково ось в цьому відео. Ще раз наголошую модуль по работу з ДКСУ який повністю замінює програму МережаМ в програмі ФІТ-Бюджет безкоштовний для будь якої бюджетної установи.
Нормативні документи в яких регулюється питання запонвення призначення платежу:
Порядок казначейського обслуговування державного бюджету за витратами НаказМФУ від 24.12.2012 № 1407