ЄСВ сплачений не на той рахунок: чи застосовуються штрафні санкції

У результаті сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) на невідповідний рахунок виникає недоїмка. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів. Про це йде мова у роз’ясненні головного управління ДФС у Закарпатській області.


Як повідомляється, ЄСВ сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку. Платники, які не мають банківського рахунка, сплачують внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв’язку.

У результаті сплати ЄСВ на невідповідний рахунок виникає недоїмка. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів. Зокрема, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску застосовується штраф у poзмірі 20% своєчасно несплачених сум.

Водночас на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

Процедура перерахування на належний рахунок помилково сплачених коштів здійснюється на підставі заяви платника.

Таким чином, за період з першого календарного дня, що настає за днем настання строку сплати відповідного платежу, до дня, що настає за днем подання заяви платником, фіскальні органи застосовують штрафні санкції та нараховують пеню за несвоєчасну сплату ЄСВ.

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (2)
Євген
24.11.2017
А як же ціла купа судових рішень, де зазначено, що сплата не на той рахунок не є недоїмкою, так як фактично сума єсв сплачена повністю?
Так що давайте будемо судитись з податковою! Правда на нашій стороні!

Іра Євген
24.11.2017
"У результаті сплати ЄСВ на невідповідний рахунок виникає недоїмка" на це суди відповідають: "Здійснення помилки під час перерахування узгодженої суми грошового зобов'язання до державного бюджету в межах встановленого строку, має кваліфікуватися як дія, хоча й помилкова. Отже, такі дії платника податків при сплаті узгодженої суми грошового зобов'язання не можуть бути підставою для застосування штрафних фінансових санкцій та нарахування пені, оскільки відповідні грошові зобов'язання були перераховані позивачем на єдиний казначейський рахунок. Таким чином, помилкове визначення розрахункового рахунку в платіжному дорученні під час сплати грошового зобов'язання не є достатньою правовою підставою для висновку про несплату необхідної суми грошового зобов'язання, а відтак і для застосування штрафних (фінансових) санкцій та нарахування пені."

Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі