Нашi сайти:

Заклади науки і освіти, заповідники та бюджетні заклади культури планують звільнити від земельного податку

Парламентський Комітет з питань науки і освіти за результатами засідання підтримав законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відновлення норм, які передбачають звільнення від сплати земельного податку» (№1850-1).


У законопроекті пропонується звільнити від сплати земельного податку:

— заповідники, у тому числі історико-культурні, національні природні парки, заказники (крім мисливських), парки державної та комунальної власності, регіональні ландшафтні парки, ботанічні сади, дендрологічні і зоологічні парки, пам'ятки природи, заповідні урочища та парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва;

— дослідні господарства науково-дослідних установ і навчальних закладів сільськогосподарського профілю та професійно-технічних училищ;

— дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форм власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Передумовою розробки законопроекту став прийнятий Закон №71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи". А саме викладення в новій редакції ст. 282 Податкового кодексу України, в результаті до числа платників земельного податку, зокрема, потрапили заклади науки, освіти, заповідники, національні природні парки, бюджетні заклади культури, інші.

Народні депутати відзначили, що зміни до Податкового кодексу створили умови за яких, у випадку якщо органи місцевого самоврядування не передбачать пільги на сплату земельного податку, такі кошти повинні будуть закладатися установами у відповідних бюджетах для сплати податку, що надходитиме до цих же бюджетів.

За матеріалами ВРУ

 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі