Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
9880 12
Друкувати
Обране

5 запитань про субсидії

У Міністерстві соціальної політики відповіли на п'ять запитань щодо субсидій, які найбільше хвилюють українців


1. Чи потрібно у травні повторно звертатися з документами?

Усім діючим субсидіантам, які не матимуть заборгованості за комуналку, у травні автоматично перепризначать субсидію на новий період. Її з травня видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи через Укрпошту, всім, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк.

Тим, у кого будуть борги, буде запропоновано перейти на безготівкову монетизацію субсидій. Вона працює так https://teplo.gov.ua/news/210-5-holovnykh-zapytan-pro-monetyzatsiyu-pilh-i-subsydiy 

2.Кому потрібно повторно звернутися з документами?

Повторно із Заявою та Декларацією про доходи потрібно звернутися лише тим, чиї справи розглядала Комісія, орендарям житла та внутрішньо переміщеним особам, тим домогосподарствам, в яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї.

Повторно з документами необхідно буде звернутися також сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб, та сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати.

Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року.

3. Чи можуть призначити субсидію на наступний період  якщо є борг?

Важливо, щоб станом на травень не було простроченої понад місяць заборгованості за оплату комунальних послуг, тобто послуг, спожитих у березні. Борги за квітневу комуналку не братимуться до уваги при перепризначенні субсидії у травні.

Також не братимуться до уваги управліннями соціального захисту населення незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до так званих стандартних умов.

Крім того, не враховуватиметься і заборгованість, що виникла у зв’язку з тим, що надавач послуги не уклав договору з Ощадбанком для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

Тим, у кого будуть борги, після їх погашення або укладення договору реструктуризації потрібно буде звернутися із Заявою та Декларацією про доходи в управління соцзахисту.

4. Чи буде монетизація пільг?

Монетизація пільг стартує з жовтня 2019 року. Вона відбуватиметься за зразком безготівкової монетизації субсидій через Ощадбанк.

Тим пільговикам, які бажають отримувати свою пільгу готівкою, восени потрібно буде звернутися в управління соцзахисту, написати відповідну заяву і надати реквізити банківського рахунку в Ощадбанку. Після цього пільгу виплачуватимуть готівкою.

5. Чи потрібно у жовтні іти в управління соцзхаисту, щоб оформити субсидію на зиму?

Якщо у травні субсидію буде перепризначено на новий період – 2019-2020рр – у жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично. До уваги братимуться доходи 1-2 кварталів 2019 року.

Безробітні, які не стояли в цей час на обліку в Центрі зайнятості, матимуть право на зимову субсидію на умовах сплати ЄСВ (22% від мінімалки - 918,06 грн.) за будь-які три місяці цього періоду. Безробітні в селі мають право на допомогу без сплати ЄСВ за рішенням комісії. 

www.msp.gov.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (12)
Анна
02.05.2019
Цікаво, хто це все буде призначати, якщо в районних управліннях соцзахисту невистачає фонду навіть на обов'язкові складові зарплати? Я вже мовчу про навантаження...
Лада))
02.05.2019
Так, Анна ви праві, в нашому УПСЗН з початку року троє звільнилися і двоє з них з відділу призначень, та про цю проблему ніхто навіть слухати не хоче, люди йдуть бо простимулювати їх немає чим, а про навантаження, стреси, програми, версії та інше це зрозуміють лише колеги, як монетизація дається, шкода, що працю самих працівників які це втілюють не цінять!!!!((((
наталка
02.05.2019
предствители УПСЗН поясните пожалуйста пункт**Також не братимуться до уваги я незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до так званих стандартних умов**если облгазы в счетах выставляют вместо 1 куба 1,04 и долг лезет.спасибо.
Лада))
02.05.2019
......а ще додатково про утримання хочеться "подякувати", прийшов на роботу паперу немає, заправки картріджів немає, працюйте шановні на 200,00грн.утримання на все управління. Може задати Міністерству соціальної політики 5 питань про утримання соцзахистів????
Наталя
02.05.2019
Скажіть будь ласка , якщо донька в 1 кварталі 2019 отримала всю суму заборгованості по аліментах за період 2017 - 2018 рр , то як врахується ця сума : пропорційно за місяцями нарахування чи як загальна сума виплаченого доходу ?
Сергій Наталя
03.05.2019
аліменти не враховуються при призначенні субсидії.
Правда
13.05.2019
Навантаження в УСЗН бешені, так що за консультаціями в РДА, яке просто грабує цих працівників
Настя
31.10.2019
Просто грабіж!
Настя
31.10.2019
Просто грабіж!
Оля
31.10.2019
Скажіть будь ласка , якщо донька в 1 кварталі 2019 отримала всю суму заборгованості по аліментах за період 2017 - 2018 рр , то як врахується ця сума : пропорційно за місяцями нарахування чи як загальна сума виплаченого доходу ? .
Оля
31.10.2019
Vika
31.10.2019
Цікаво, хто це все буде призначати, якщо в районних управліннях соцзахисту невистачає фонду навіть на обов'язкові складові зарплати? Я вже мовчу про навантаження...
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд