Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.06.14
1251 0
Друкувати
Обране

Принят Закон о правовом статусе беженцев из Крыма и востока Украины

Вчора, 19 червня 2014 р., Верховна Рада України ухвалила Закон «Про правовий статус осіб, які вимушені залишити місця проживання внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та обставин, пов’язаних з проведенням антитерористичної операції на території України».

Закон визначає порядок надання державної допомоги, захисту конституційних прав та законних інтересів осіб, які вимушено залишили місце проживання внаслідок тимчасової окупації АР Крим та м. Севастополя або обставин, пов’язаних з проведенням антитерористичної операції (АТО) на території України та які переїхали до інших регіонів України.

До таких осіб відносяться:

— громадяни України, які постійно проживали в АР Крим або м. Севастополі станом на 18 березня 2014 року або на території проведення АТО на час початку антитерористичної операції (вимушений мігрант);

— іноземці чи особи без громадянства, які на законних підставах проживали на вказаних територіях України і вимушено залишили місця проживання внаслідок зазначених обставин.

Закон містить також норму, відповідно до якої посвідка вимушеного мігранта — документ, який видається вимушеному мігранту територіальним підрозділом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів і який є підставою для отримання державної допомоги в порядку та обсягах, визначених чинним законодавством та цим Законом. Форма та опис посвідки вимушеного мігранта встановлюється КМУ.

Закон прийнято з деякими поправками, внесеними під час обговорення.

 

Відповідний законопроект зареєстровано за № 4998-1.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі