Андрій Рева: Службу зайнятості необхідно докорінно реформувати

Необхідна реформа як системи оплати праці, так і Служби зайнятості загалом. В цьому переконаний Міністр соціальної політики Андрій Рева. Адже існуюча на сьогодні система не стимулює людей до пошуку постійного місця роботи. Оскільки допомога з безробіття майже така, як і мінімальна заробітна плата, чимало осіб працюють по півроку, а потім стільки ж отримують допомогу з безробіття, перебиваючись випадковими підробітками, бо так вигідніше.


«Ми не вирішимо цю проблему, доки не реформуємо систему оплати праці загалом, - каже Міністр соціальної політики Андрій Рева. – І доки отримувати заробітну плату не стане вигідніше, ніж сидіти на соціалці – нічого не поміняється. Окрім того, необхідно докорінно реформувати Службу зайнятості. Із посередників, котрі існують на ринку праці між працівниками й роботодавцями, - цей орган найнеефективніший».

На думку Андрія Реви, Служба зайнятості взагалі не повинна займатися пошуком роботи, вона має лише оформляти безробітних і передавати такі списки до приватних рекрутингових агентств. Ті будуть шукати їм роботу, а соціальні служби виплачуватимуть агентам за кожного працевлаштованого винагороду після проходження шукачем роботи випробувального терміну.

Крім того, зараз Служба зайнятості занадто централізована, вважає Міністр, - у своїй роботі вона не бере до уваги місцеві реалії.

Тобто під час перепрофілювання безробітних Служба зайнятості пропонує навчання за якимись спущеними згори списками професій – перукарі, кухарі, бармени. Тоді як в окремо взятому місті необхідні, скажімо, слюсарі, токарі, водії трамваїв... Відтак, у багатьох містах місцева влада і як замовник, і як споживач робочої сили, не може знайти спільну мову зі Службою зайнятості.

ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИПомітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (7)
Вадим
03.10.2016
Чудова реформа.Між робітником та роботодавцем зявиться ще один приватний посередник та ще й буде фінансуватися з держбюджету.
Коля Вадим
07.10.2016
Ці "приватні" посередники є частиною пропонованої схеми по вилученню державних грошей до приватних кишень.
Оксана
03.10.2016
Господи' и сюда добрались! Достали уже своими реформами! Нет живого места в нашей стране многострадальной ! Что еще реформировать им надо' чтобы понять что они не реформаторы а уничтожители страны!
Ромыч
04.10.2016
А что будете делать с сельскими местностями где эти парикмахеры, повара и прочие недопрофессии не нужны? Почему не развивается сельское хозяйство для сельских местностей? Почему ХАРВИСТ свободно забирает земли у фермеров и уничтожает землю всякой химией? Почему фермеру невыгодно вырастить на своей или арендованой земле зерновые культуры а выгоднее самому сдать землю в аренду??? Почему нету государственных программ для сельскохозяйственной деятельности??? Вот где должны быть реформы а не реформировать то не знаю шо и туда не знаю куда...
Олег
04.10.2016
Мені довелося побувати на біржі, за рік мені запропонували аж 1 вакансію і то не по спеціальності та пройти курси продавця. Коли самостійно знайшов роботу, на біржі дуже просили підписатися, буцім це вони мене працевлаштували.Реально люди звертаються в центр зайнятості , щоб отримати хоч якусь копійку,якщо її перестануть платити, то навіщо взагалі туди звертатися ?
яя
05.10.2016
Мені від біржі нічого не треба, віддайте мені мою страховку і я пішла.
Коля
06.10.2016
Щодо штучного приписування безробітним доходу у розмірі подвійного прожиткового мінімуму, то це зараз частина загальної тенденції у державі: очевидній брехні і фальсифікації давати "віртуальні" назви. І пояснення причини цієї фальсифікації абсолютно не достойне як для державного органу: чому вони вирішили, що безробітний, який на якісь кошти існує, обов"язково їх заробляє, та ще й у розмірі двох прожиткових мінімумів? Хіба вони самі створювали неофіційні робочі місця і приймали на них безробітних? Тоді звідки така впевненість? По-моєму, переважна більшість безробітних живе на утриманні своєї сім"ї або родичів, і утримання це дуже скупе: аби не вмер. Деякі збирають вторсировину та знаходять інші подібні випадкові підробітки, але вони навряд чи заробляють хоча б половину прожиткового мінімума.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі