Нашi сайти:

Чи обмежується розмір декретних для працівниць, що трудяться неповний робочий час

Відповідно до ч. 2 ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (далі — Закон), сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду, та не може бути меншою, ніж розмір мінімальної зарплати, установленої на час настання страхового випадку.


Із цієї норми випливає: у разі, коли сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць є меншою за розмір мінімальної зарплати, установленої на час настання страхового випадку, необхідно здійснювати доплату до суми допомоги до рівня мінімальної зарплати, установленої на час настання страхового випадку.

Водночас зазначена норма Закону не містить уточнень у частині суми допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць у разі повної (неповної) зайнятості застрахованої особи.

Ураховуючи це, норма ч. 2 ст. 26 Закону може застосовуватись як у разі повної зайнятості, так і в разі неповної зайнятості застрахованої особи.

Про це інформує ФСС із ТВП у листі від 08.05.2015 р. № 6811/0/14-15/18.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (1)
Бухгалтер
17.07.2015
Якщо ост. рік ЗП менша мін., і страховий випадок настав 16/07/15 , а на період декрету червень-жовтень середня ЗП становить приблизно по 600,00 то потрібно було нарахувати по 1218,00 на кожний міс. відпустки і відповідно з отриманих сум брати ЄСВ?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі