Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
5541 0
Друкувати
Обране

«Дитячий» лікарняний: шпаргалка від ФСС

ФСС у листі від 22.04.2020 р. № 1087-03-1 нагадав важливі правила надання листка непрацездатності по догляду за хворою дитиною.


Якщо необхідність такого догляду настала у період перебування у щорічній відпустці або у відпустці «за свій рахунок», то допомога по тимчасовій непрацездатності у цей період не надається.

Аналогічна ситуація й із відпусткою для догляду за дитиною до 3 років. «Дитячий» лікарняний лист не видається у період перебування матусі (або іншої працюючої особи), яка доглядає дитину в такій відпустці. Його можуть видати, якщо хвороба дитини продовжується після закінчення відпустки «до 3 років», — з дати, коли матуся повинна стати до роботи.

Якщо мати скористалась своїм правом та у період відпустки для догляду за дитиною вийшла на роботу, але на умовах неповного робочого часу, то все одно «дитячий» листок непрацездатності не видається.

А от якщо відпустка «до 3 років» офіційно перервана та матуся стала до роботи, то за загальними правилами видається листок непрацездатності по догляду за хворою дитиною та виплачуються лікарняні. Яким документом підтвердити лікарю, що працівниця дійсно стала до роботи? ФСС пропонує надавати копію наказу про переривання відпустки для догляду за дитиною.

Однак це може бути й інший документ, наприклад довідка з відділу кадрів установи-роботодавця у довільній формі із відповідною інформацією.

БЮДЖЕТНА БУХГАЛТЕРІЯ СЕРПЕНЬ, 2020/№ 32

 

Шановні користувачі! Тепер ви можете дізнаватися всі останні новини порталу Бухгалтер.com.ua першими в TELEGRAM і VIBER спільнотах! Більш детально за посиланням.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд