Інформація по темі "" | Публікації по тегу
28.03.19
6559 7
Друкувати
Обране

Електронний реєстр листків непрацездатності має запрацювати з осені

Електронний реєстр листків непрацездатності має запрацювати восени 2019 року. На його створення бізнес очікує вже багато років. Наразі Порядок організації ведення такого реєстру очікує на затвердження Кабміном.

В Реєстрі буде інтегровано дані від трьох структур – Фонду соціального страхування, МОЗ та Пенсійного фонду. Він допоможе оптимізувати діяльність всіх учасників процесу – роботодавця, лікаря і пацієнта, а також побороти корупційну складову — видачу фіктивних довідок.

За оцінками експертів, понад 7 млн паперових лікарняних видають в Україні щороку. Якщо хоча б 10% видається з порушеннями, можна тільки уявити, яких втрат несе бізнес та держава в цілому.

 Ігор Гоцик, керівник департаменту з представництва компаній-членів

Не секрет, що зараз фіктивну довідку про хворобу можна купити в Інтернеті за 200 грн із доставкою, із усіма необхідними печатками. Це є частиною більш широкого кола проблем, однак запуск електронного реєстру листків непрацездатності має істотно зменшити випадки маніпуляцій. Адже наявність фіктивної довідки про хворобу створює зайвий тягар для роботодавців у вигляді нарахування виплат працівнику і адміністративної роботи. Тож ключове завдання – зробити цей процес максимально діджиталізованим.

Ключовою та важливою новацією стане відмінена обов’язкової паперової форми лікарняного. У роботодавця буде персональний кабінет в системі – для обліку та відслідковування статусу лікарняних працівників. Тож, в будь-який момент можна буде зайти та в онлайн режимі перевірити по номеру лікарняного, коли його було відкрито, на який період тощо. 

В даному Реєстрі планується два окремих блоки – щодо непрацездатності та щодо медичних висновків (де буде оцифрована інформація з медичних книжок), що допоможе розділити функціонал між лікарями та соціальними службами. Іншими словами, медичну та фінансову складову. Крім того, в планах розробити єдину форму для медичних довідок.

Запровадження такого реєстру є одним з кроків, спрямованих на покращення надання звітності до органів державної влади. Він сприятиме мінімізації паперової роботи – усуне необхідність подання в паперовому вигляді листків непрацездатності до Фонду соціального страхування, як це є зараз. Водночас, зменшить строк опрацювання такої звітності, що наразі може займати 2-4 тижні, та сприятиме оптимізації витрат компанії, адже документ буде значно важче підробити. 

Статус створення такого Реєстру бізнес-спільнота обговорила з представниками МОЗ минулого тижня. Сподіваємось, він змінить підхід до видачі листків непрацездатності. Крім того, спростить співпрацю роботодавців та органів державної влади –  зробить її більш сучасною, як це існує в багатьох європейських країнах. 

Європейська Бізнес Асоціація

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
7
Бухгалтер
28.03.2019
Для бухгалетрів лікарняний-розкіш,бо немає коли голови підняти......І які втрати несе держава, якщо оформлений не так???? Не ті втрати рахуємо,шановні,не ті.
Ikar Бухгалтер
28.03.2019
невже бухгалтерам заборонено виходить на лікарняний?
Бухгалтер Ikar
29.03.2019
З таким навантаженням неможливо.
бух Ikar
29.03.2019
не заборонено. та туди майже ніхто з бухів не ходе, бо вічно якісь квести проходити треба окрім своєї роботи. хоча б з цим соцстрахом, то табличку їм набери по лікарняним з зазначенням лікаря,хвороби та закладу охорони здоров"я, то ще якусбь фігню нікому не потрібну просять. і такая дребедень кожен день...
Тетяна бух
29.03.2019
...то аналітику, чого збільшено кількість лікарняних виплат в порівнянні з якими-то періодами...
Бухгалтер
31.03.2019
Складається враження ,з Ваших коментарів, що бухгатера не мають право на лікарняний. Як "припече", то незважаючи звіти чи зарплата ,а підеш лікутись. І повірте все буде добре. Незаміних немає!!!!
Працюю в бюджетній установі і розумію про що говорю.
Не скажу що легко,але ....
ЯБухгалтер
01.04.2019
Коли штат "роздутий" то можна дозволити собі таку розкіш і похворіти. А коли у бюджетній установі штат 2 бухгалтера... Хто нарахує людям заробітну плату, здасть звіти у строк? Другий бухгалтер - який взагалі не знає як до цієї зарплати підступитися бо займається зовсім іншим ( кошториси, платіжки, Є-Дати, договора, тендери...) От і "повзеш" на роботу
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі