Нашi сайти:

Інструкції про порядок заповнення документів для призначення житлової субсидії

Міністерство соціальної політики України на своєму сайті розмістило Інструкції про порядок заповнення документів для призначення житлової субсидії


Інструкція

про порядок заповнення бланку

Декларації про доходи і витрати осіб,

які звернулися за призначенням житлової субсидії

Декларацію заповнює особа за місцем реєстрації (або особа, яка орендує житло і фактично сплачує вартість одержуваних послуг.

У правому верхньому куті зазначається назва місцевого управління соціального захисту населення до якого подається Декларація.

У розділі І:

У позиції 1 вказуються прізвище, ім’я по батькові особи, яка звертається.

У позиції 2 необхідно зазначити загальну та опалювальну площу житлового приміщення (кв. метрів), кількість поверхів у будинку, а також підкреслити тип будинку: індивідуальний чи багатоквартирний.

У позиції 3 вказуються відомості про всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих – для осіб, які орендують житло і вказані у договорі оренди, або для індивідуальних забудовників, будинки яких не прийняті в експлуатацію), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги із зазначенням прізвища, ім’я по батькові, дати народження, серії та номера паспорта, ідентифікаційного номера (за наявності) таких осіб. У графі„Примітки” можливо зазначити, що конкретна особа не проживає і їй не нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

У розділі ІІ заповнюються відомості про всі види доходів (заробітна плата, пенсія, допомога, стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції тощо) осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих, зазначених у договорі оренди), за попередній календарний рік.

Звертаємо увагу, що у Декларації непотрібно вказувати розмір доходу, а зазначається лише вид доходу та найменування організації, де отримано такий дохід, а для фізичних осіб-підприємців – група платника єдиного податку.

У розділі ІІІ вказується інформація про осіб, які здійснили одноразову купівлю майна або оплату послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень із зазначенням виду, вартості, дати здійснення купівлі (оплати) майна або послуг.

Відомості, зазначені у Декларації, засвідчуються підписом особи, а також зазначається дата заповнення Декларації.

 

Інструкція

про порядок заповнення бланку

Заяви про призначення житлової субсидії

1. Заяву заповнює особа за місцем реєстрації (або особа, яка орендує житло і фактично сплачує вартість одержуваних послуг). Особи, які орендують житло, додають до Заяви договір найму (оренди) житла.

2. У правому верхньому куті має бути зазначено назва місцевого управління соціального захисту населення, до якого подається Заява.

3. У заяві зазначаються відомості про особу: прізвище, ім’я по батькові, зареєстроване місце проживання (для орендарів – фактичне місце проживання) із зазначенням адреси житла: поштовий індекс, населений пункт, вулиця, номер будинку, квартири), контактний номер телефону, реквізити паспорта громадянина України (серія, номер, ким і коли виданий), реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер).

4. У Заяві необхідно підкреслити, на які види послуг призначати субсидію:

- на оплату житлово-комунальних послуг;

- на придбання твердого палива та скрапленого газу (у разі коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення).

Якщо домогосподарство користується твердим паливом, скрапленим газом та комунальними послугами, необхідно підкреслити все.

5. У Заяві необхідно вказати відомості про житлово-комунальні послуги, якими користується сім’я, зокрема:

1) у графі „Номер особового рахунку” – номер особового рахунку, який міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;

2) у графі „Найменування організації, що надає послуги” – назву організації, що міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;

3) у графі „Примітки” зазначається наявність або відсутність засобів обліку, а саме: „є лічильник” або „немає лічильника”.

6. У Заяві необхідно відмітити чи розглядати питання призначення субсидії комісією, створеною місцевими органами влади, що здійснюється на підставі обстеження умов проживання сім’ї.

Рішення про призначення субсидії комісією приймається у таких випадках:

-  на збільшену понад норму площу житла непрацездатним особам;

- у складі сім’ї є особи які зареєстровані але не проживають у житловому приміщенні;

- за фактичним місцем проживання особі, яка орендує житло на підставі договору оренди;

- зареєстровані у житловому приміщенні особи сплачують за житлово-комунальні послуги на розділені особові рахунки;

- сім’я протягом 12 місяців перед зверненням здійснила одноразову покупку або оплатила послуги на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тис гривень.

7. Відомості, зазначені у Заяві, засвідчуються підписом особи, а також зазначається дата заповнення Заяви.

Звертаємо увагу, що для громадян, які вже одержують субсидію, додатково надавати документи для її призначення непотрібно.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (15)
бух
21.08.2016
В інструкції пишуть одне ,а на ділі друге. Щоб отримати субсидію в селі требують пояснення про отримання доходу від земельної ділянкипаю. Ці доходи задекларовано в податкову, сплачено податок.Що чинуші не читають інструкцію, отримуючи зарплату за ті кошти які ми платимо працюючи тяжко на землі?
Вадим
23.08.2016
Фігня!!!! В совбезі вимагають довідки про доходи на всіх працюючих, довідку про склад сімї, довідки з газконтори про розмір опалювальної площі.Без довідок навіть не хочуть дивитися на заяву, всі скарги і погрози марні. Ходив на прийом до начальника соц.захисту і той пояснив, що система обміну інформацією з податковою не працює і без довідок субсидію не зможуть нарахувати. А от в пикатого Гройсмана з не меньш пикатим Розенком все дуже просто, навіть ходити нікуди не треба-просто відправити заяву поштою і чекати результату.
diskaveri Вадим
23.08.2016
В Вашому "совбезі" Вам кажуть не правду, бо їм легше робити все вручну ніж налаштувати автоматично. При цьому порушують нормативні акти. Все працює і ніяких довідок ности не потрібно, звичайно є нюанси, але то з окремими заявниками і вони вирішуються.
Ірина
23.08.2016
Мені сказали , що якщо принесу всі довідки-буде швидко, а якщо ні - то затримається. Принесла довідки,результата чекала все равно2 місяця, нікого не турбує як людині платити газ в цей період, а був листопад-січень.Чокнуться можно!
Коля
24.08.2016
А що таке , взагалі, субсидія? Це не що інше як часткова компенсація державою знецінення її грошей. Але шахрайство полягає в тому, що знецінення гривні ( тихий масовий грабунок людей владою) стосується усіх і постійно, а часткова компесація цього знецінення надається вибірково і тимчасово. Бо насправді не тарифи і ціни зростають, а знецінюється гривня -- лише зовні це виглядає як підвищення цін і тарифів.
Це знає кожний економіст.
Коля
24.08.2016
Штучне приписування доходу безробітним, які були позбавлені роботи не по своїй волі чи вині, а з ініціативи держави -- це явно бєспрєдєл. Чому мовчить Єврокомісія і МОП?
Ірина Коля
25.08.2016
Ви ще вірите в якийсь порядок і законність в нашій нещасній країні?Що хтось сидить у Верховній раді і думає "а як там люди живуть?" Пройшли советскі времена, коли на самом деле все робилось для людей.Жаль,що зрозуміли мо пізно.....
Коля Ірина
25.08.2016
У "порядок і законність в нашій нещасній країні" не вірю. Але Єврокомісія і МОП -- це міжнародні організації, визнані в Україні.

Наталія
26.08.2016
На літній період мені відмовили в субсидії, запитала чому і як вони це все рахують, відмовили пояснити ,так як сказали що не мають права розголошувати. Можливо хтось знає телефон гарячої лінії, де дадуть роз"яснення .Буду дуже вдячна за допомогу.
Вікторія Наталія
26.08.2016
Наталія, Ви можете всю інформацію знайти в інтернеті. Можу тільки додати, дуже уважно подивіться яку соціальну пільгу вам було надано. Пан Гройсман, а раніше пан Яценюк запевняли нас, що субсидія буде покривати до80-90 відсотків затрат на комунальні послуги. Насправді це не так. Відділ субсидіі надав моій мамі соціальну пільгу 50%, з цих 50% - 10% обов"язковий платіж сплачувала мама, а 90% покривала субсидія. Виникає питання а решту 50% хто повинен сплачувати? От і виходить що моя матуся сплачувала комунальні послуги, вдумайтесь - 60%(шістдесят відсотків!!!!!) Що це таке, пан ГРОЙСМАН??????!!!!!! Це ваша з Яценюком допомога?????
Коля Вікторія
26.08.2016
То Вам ще повезло, бо інші сплачують у середньому 90 відсотків, тобто субсидії мають всього 10 відсотків.
Oleg
01.09.2016
Тому розрахунок у безробiних розраховуэться з мiнiмальноi зарплати?Iм шо ii хлопья оплачу????
Oleg
01.09.2016
Я вибачаюсь не тому,а тому!!!!
Oleg
01.09.2016
Це планшет барахлить,або очI не начать! Не тому,а тому????
Oleg
01.09.2016
Чому????
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі