Кабмін затвердив новий Порядок організації надання соціальних послуг

Кабінет Міністрів України постановою від 14 січня 2026 року № 64 затвердив Порядок організації надання соціальних послуг, ведення випадку та визначення чисельності соціальних менеджерів.
Документ ухвалено відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» та він запроваджує єдині правила організації соціальної роботи на рівні громад і регіонів.
Ключові новації Порядку
- чітко визначено механізм виявлення випадку, первинного, поглибленого та повторного оцінювання потреб отримувачів соціальних послуг;
- закріплено роль соціального менеджера як відповідальної особи за організацію та ведення випадку;
- встановлено норматив чисельності соціальних менеджерів — один менеджер на 10 тис. мешканців громади (для Києва та Севастополя — на 30 тис.);
- визначено, що один соціальний менеджер може вести до 10 випадків на місяць;
- впроваджено ведення випадку з використанням Єдиної інформаційної системи соціальної сфери та цифрового кейс-менеджменту (за технічної можливості);
- врегульовано порядок надання екстрених (кризових) соціальних послуг без ведення випадку;
- деталізовано процедури прийняття рішень про надання, відмову або припинення соціальних послуг.
Що змінюється для громад і надавачів
Постанова систематизує повноваження органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій, обласних держадміністрацій та надавачів соціальних послуг. Особливу увагу приділено міжвідомчій взаємодії, роботі з вразливими групами населення та дотриманню принципу найкращих інтересів дитини.
Також документом визнано такими, що втратили чинність, низку попередніх постанов КМУ у сфері організації надання соціальних послуг.
Коли застосовується
Порядок є обов’язковим для використання під час організації соціальних послуг у територіальних громадах та рекомендований до застосування виконавчим органам місцевих рад.
Джерело: постанова Кабінету Міністрів України від 14.01.2026 № 64