Інформація по темі "" | Публікації по тегу
12.03.20
3222 2
Друкувати
Обране

Комітет рекомендує доопрацювати законопроекти щодо підвищення прожиткового мінімуму

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує повернути на доопрацювання законопроекти щодо створення передумов для підвищення прожиткового мінімуму.

Комітет з питань освіти, науки та інновацій під час засідання розглянув проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для підвищення прожиткового мінімуму» (№ 2720) та проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо створення передумов для підвищення прожиткового мінімуму на рівень, не нижчий рівня фактичного прожиткового мінімуму» (№ 2720-1).

Метою проєкту закону №2720 є вдосконалення підходів визначення розмірів заробітної плати, зокрема визначення мінімальної заробітної плати та мінімального посадового окладу, а також врегулювання питань плати за надання адміністративних послуг, запровадження розміру штрафної ставки та розрахункової одиниці, що створить можливість для ефективного бюджетного планування та забезпечить передумови для підвищення прожиткового мінімуму до фактичного рівня, що відповідає цілям Програми діяльності Кабінету Міністрів України.

Другим проектом Закону пропонується розглянути альтернативний підхід до встановлення та затвердження прожиткового мінімуму, зміну підходів до встановлення розмірів посадових окладів, а саме не в залежності від прожиткового мінімуму, а від розміру мінімальної заробітної плати, встановлення обмеження розміру заробітної плати у державному секторі, відновлення справедливості у питанні оплати праці педагогічних працівників.

Заслухавши та обговоривши інформацію заступника голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій Колебошина С.В., заступника Міністра соціальної політики Музиченка В.В., заступника Міністра освіти і науки Мандзій Л.С. та враховуючи висновки Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, Комітету з питань антикорупційної політики, профільних міністерств, Інституту законодавства Верховної Ради України, Національної академії наук України, Національної академії правових наук України, члени Комітету з питань освіти, науки та інновацій одностайно вирішили рекомендувати Верховній Раді обидва законопроекти за результатами розгляду в першому читанні повернути суб’єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання. Дане рішення буде направлене Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

ВРУ

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
088612
12.03.2020
Прошу підтримати https://petition.president.gov.ua/petition/88612
Пенсіонер-держслужбовець 088612
12.03.2020
Я підтримав, але 25 тис. не підтримають. Всі тільки ниють, а проголосувати лінь. Мені вас шкода, мої держслужбовці, держава кинула і працюючих , і пенсіонерів.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі