Інформація по темі "" | Публікації по тегу
08.01.15
1643 0
Друкувати
Обране

Основні соціальні гарантії освітян в Законі № 76-VIII збережено!

1 січня 2015 року набрав чинності Закон України № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України».

Законопроект зберігає основні соціальні гарантії освітян та не скасовує (як це було передбачено законопроектом №1577) норми освітнього законодавства щодо встановлення фіксованих розмірів оплати за окремі види педагогічної діяльності (доплати за класне керівництво, перевірку зошитів, завідування майстернями, навчальними кабінетами, навчально-дослідними ділянками); розміри надбавок за вислугу років, надання допомоги на оздоровлення при виході у відпустку, виплати винагороди за сумлінну працю, розміри пенсій науковим та науково-педагогічним працівникам та інші гарантії.

Забезпечення пільгового проїзду учнів, вихованців, студентів та педагогічних працівників до місця навчання і додому згідно з Законом може здійснюватися у порядку та розмірах, визначених органами місцевого самоврядування. Видатки на це мають передбачатися з місцевих бюджетів.

Законом вилучається підп. 3пункту 5 розділу XV "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про вищу освіту", яким передбачено поетапне підвищення до 1 січня 2018 року гарантованого розміру доплат за науковий ступінь та вчене звання, зокрема встановлення у 2018 році доплати за науковий ступінь доктора філософії у розмірі 15 відсотків посадового окладу, за науковий ступінь доктора наук - у розмірі 20 відсотків посадового окладу, за вчені звання доцента і старшого дослідника - у розмірі 25 відсотків посадового окладу, за вчене звання професора - у розмірі 33 відсотки посадового окладу.

Разом з тим, вилучення підп.3 з пункту 5 розділу XV "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про вищу освіту" не означає скасування доплат за науковий ступінь та вчене звання, оскільки продовжує діяти п. 2 ст. 59 Закону України «Про вищу освіту», відповідно до якого науково-педагогічним, науковим і педагогічним працівникам вищих навчальних закладів встановлюються доплати за науковий ступінь доктора філософії тадоктора наук у розмірах відповідно 15 та 20 відсотків посадового окладу, а також за вчене звання доцента і старшого дослідника - 25 відсотків посадового окладу, професора - 33 відсотки посадового окладу. При цьому, вищий навчальний заклад може встановити більший розмір доплат за рахунок власних надходжень.

Разом з тим, ризики для освітян містить п. 9 Прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік». Зокрема, зазначеним пунктом встановлено, що норми і положення Закону України "Про вищу освіту"; частини першої статті 25, частини другої статті 35, частини четвертої статті 36, частини п’ятої статті 41, статті 57, частини другої статті 61 Закону України "Про освіту"; абзацу другого частини шостої статті 11, частин першої, другої, п’ятої статті 14, статті 21, абзацу другого - дев’ятого частини першої статті 25 Закону України "Про загальну середню освіту", абзацу першого частини другої, абзаців другого, четвертого та п’ятого частини третьої статті 18, абзацу третього частини четвертої статті 21, абзацу першого частини першої статті 22 Закону України "Про позашкільну освіту", частини другої статті 14, абзацу другого частини шостої статті 16, абзацу другого частини третьої статті 30, частини п’ятої статті 35 Закону України "Про дошкільну освіту" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів. Наслідки застосування зазначеного пункту наразі вивчаються профспілковою стороною.

В разі звуження прав працівників освіти та студенів, у зв’язку з запровадженням даної норми, Профспілка освітян м. Києва вживатиме всіх можливих заходів для захисту прав та гарантій спілчан.

Соціально-економічний відділ КМОППОіНУ

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі