Інформація по темі "" | Публікації по тегу
03.10.14
1573 0
Друкувати
Обране

Переселенці з Криму і зони АТО отримуватимуть щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання та оплату житлово-комунальних послуг

1 жовтня 2014 року на засіданні Уряду прийнято постанову, яка передбачає надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.

За словами Міністра соціальної політики Людмили Денісової, надання грошової допомоги таким особам пов’язано з необхідністю покриття витрат на проживання, у тому числі, у зв’язку з наближенням зимового періоду.

Відповідно до постанови, адресна допомога призначається особам, які обліковані органами соціального захисту населення, та виплачується з дня звернення строком не більше, ніж шість місяців.

«Допомога виплачуватиметься у таких розмірах: для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) – 884 гривні на одну особу (члена сім’ї); для працездатних осіб – 442 гривні на одну особу (члена сім’ї). Загальна сума допомоги на сім’ю розраховуватиметься як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2 400 гривень», - повідомила Людмила Денісова.

Механізм виплати щомісячної адресної допомоги передбачає, що працездатна особа не повинна стати утриманцем від держави. Тому, якщо у складі сім’ї, якій буде призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку, які протягом двох місяців з дня призначення виплати допомоги не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають у трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення АТО, але фактично не працюють, розмір допомоги для них на наступні два місяці зменшується на 50%, а на наступний період – припиняється.

Зазначимо, що виплата допомоги здійснюватиметься уповноваженому представнику сім’ї шляхом зарахування коштів на банківський рахунок.

Для отримання допомоги необхідно подавати до органів соціального захисту населення такі документи:

- заява;

- паспорт громадянина України або посвідки на постійне місце проживання;

- копії свідоцтва про народження дітей та свідоцтва про одруження;

- довідки всіх членів сім’ї про взяття на облік осіб, переміщених з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції;

- письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім’ї від інших членів сім’ї.

За матеріалами ПРЕС-СЛУЖБИ МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі