Президент підписав Закон, який передбачає автономізацію медичних закладівЗакон передбачає впровадження заходів із реформування системи охорони здоров’я України задля створення мережі державних та комунальних медичних закладів з достатнім рівнем самостійності для ефективного та своєчасного медичного забезпечення населення.

Згідно із текстом документа, заклади охорони здоров’я отримали можливість здобуття фінансової та управлінської автономії для забезпечення фінансових, матеріально-технічних ресурсів системи охорони здоров’я.

При цьому, у відповідності до ст. 49 Конституції України, існуюча мережа державних та комунальних закладів охорони здоров’я не буде скорочена, ці установи залишаться у державній та комунальній власності та не підлягатимуть приватизації.

Документом також встановлено спрощений порядок реорганізації закладів охорони здоров’я - державних та комунальних установ - у казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства; уточнено існуючу гарантію, що кошти, не використані закладом охорони здоров’я (крім державних та комунальних установ) у поточному році, не будуть вилучатись та можуть бути використані на фінансування діяльності закладу (зокрема, на оновлення матеріально-технічної бази); урегульовано окремі питання, пов’язані з договорами про медичне обслуговування населення, які будуть укладатись відповідно до спеціального порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Законом.

Прес-служба Президента України

       
 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (3)
Маша
03.05.2017
Краще б згадав про місцеве самоврядування і їх Закон...
оксана
04.05.2017
была сегодня в больнице. Они там в шоке. Молодые собираются уезжать из страны, постарше на пенсию. Хорошие специалисты - в частные клиники. Вот и вся реформа
Олег
05.05.2017
Пам'ятаю був фільм, де козу прив'язали на цепок в полі і забули, їсти не давали кілька днів, вона виїла усю траву по кругу скільки цепка вистачило і ходить по кругу і бекає, суть реформ.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі