Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21.09.20
11112 7
Друкувати
Обране

Реформа системи соціального страхування. Пропонується об'єднати ПФУ та ФСС

16 вересня 2020 року відбулося засідання робочої групи в режимі відео-конференції з опрацювання проекту Закону України про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (нова редакція) та інших законодавчих актів України (реєстр. № 3663) за головуванням Першого заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайла Цимбалюка.

Система соціального страхування щорічно потерпає від дефіциту коштів на забезпечення соціальних гарантій громадянам. З року в рік держава компенсує дефіцит Фонду соціального страхування України та Пенсійного фонду України. Один з шляхів зменшення відповідних витрат з Державного бюджету України - зміна системи управління фондами.  

“Думаю, для багатьох людей відкриттям є той факт, що адміністративні витрати Пенсійного Фонду України та Фонду соціального страхування, що у свій час був утворений через об’єднання Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності і Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, фінансуються за рахунок коштів єдиного соціального внеску. За рахунок коштів, які б мали йти на майбутню пенсію людям, утримуються ці фонди. Також за рахунок ЄСВ фінансується Державний центр зайнятості. Так не має бути. Всі три фонди із розгалуженою мережею по всій країні мають фінансуватися із Державного бюджету України. Це маємо зробити згодом. Наразі потрібно провести оптимізацію витрат фондів та спрямувати вивільнені кошти на підвищення соціальних виплат людям”, - сказав автор законопроекту, народний депутат України Михайло Папієв.

Так, законопроектом № 3663 пропонується з 1 січня 2021 року об’єднати адміністративні структури Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування задля скорочення адміністративних видатків та підвищення ефективності виконання ключових функцій фондів, пов’язаних зі здійсненням страхових виплат.

Учасники робочої групи узгодили необхідність доопрацювати законопроект з урахуванням постатейних пропозицій, які мають надати міністерства, фонди та інші стейкхолдери автору законодавчої ініціативи у десятиденний строк. “Доопрацьований усіма сторонами процесу законопроект можна буде винести на розгляд парламенту і рекомендувати прийняти у першому читанні. Ідеологічно законопроект дуже важливий, особливо враховуючи те, що мова йде про кошти населення. І ми маємо дбати про кожну копійку, що надходить до державі від її громадян”, - резюмував Голова робочої групи Михайло Цимбалюк. 

Комітет ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
7
Тетяна
21.09.2020
А НА Ф І Г А було розділять? Якщо реформи проводить під девізом "новое - это хорошо забытое старое", то це не реформи, а ж.о.п.а.
Ikar
21.09.2020
І РЦЗ туди ж..все це безробіття
Тетяна Ikar
21.09.2020
Блін, як гармошку ті соціальні фонди - спочатку розтянули на 4 штуки, потім один "оптімізірували", тепер звертають ще ... Немає меж для досконалості!
бух
21.09.2020
Але БУХГАЛТЕР ОДИН , а цих "кровосісів".........
Любовь
21.09.2020
Да правительство, решило у инвалидов надо забрат,денег нет то короновирус ,забрали спец мед ,посторонний и бытовой уходы.Правительство у себя,Верховной Раде не забрали выплаты ау лежачих прикованных к коляскам забрали Вот как у нас в Украине "думают об простых смертных
Ірина
22.09.2020
,ФСС тільки в крупних містах,по районах немає,ПФУ також немає,кого сокращать?і так не доїдеш до них за тридевять земель з новим переділом районів,а може все-таки не450,а 50 голів,оце справжня економія була бдержбюджету,та й який з них толк,нащо вони потрібні?Кошти проїдать бюджетні? А от ФСС і ПФВУ навпаки треба розширять
Александр
01.10.2020
Вот уроды. Сначала был фонд социального страхования от несчастных случаев на производстве. Пострадавшим работникам (инвалидам) было хорошо. Затем мерзавцы порошенко и гройсман соединили фонды - стало намного хуже. Теперь объеденят ещё и пфу с фсс - вообще нищими станем. И как любить евреев у власти после таких издевательств?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі