Інформація по темі "" | Публікації по тегу
28.04.16
4558 4
Друкувати
Обране

ЦК Профспілки вимагає скасування наказу МОН № 443 про скорочення на 10% чисельності непедагогічних працівників

ЦК Профспілки звернувся до Прем’єр-міністра України, Міністра освіти і науки України та Міністра юстиції України з приводу необхідності скасування наказу Міністерства освіти і науки України від 13.04.2016 № 433 «Про деякі питання формування штатних нормативів», яким зобов’язано керівників навчальних закладів забезпечити скорочення на 10% керівного, адміністративного, управлінського, господарсько-обслуговуючого персоналу, водіїв, робітників, які обслуговують громадські будівлі, дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, бібліотек вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.

На стадії підготовки, розгляду та погодження проекту наказу ЦК Профспілки висловив категоричну незгоду з його прийняттям.

У листах  зазначається, що наказ № 433 видано з порушенням пункту 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015 року № 911-VIII.

Наголошено також, що згідно зі статтею 32 Закону України «Про місцеве самоврядування» управління закладами освіти, які належать територіальним громадам, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення, створення необхідних умов для виховання дітей, сприяння діяльності дошкільних та позашкільних закладів належить до власних повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад. Затвердження місцевих бюджетів, а отже обсягів видатків на фінансування навчальних закладів, зокрема й на оплату праці та утримання чисельності працівників, згідно зі статтею 26 закону є виключною компетенцією сільських, селищних, міських рад, які є органами, що представляють інтереси територіальних громад.

При прийнятті наказу Міністерством освіти і науки України порушено домовленості сторін Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, засвідчені у її пункті 4.2.1 про проведення спільних консультацій з приводу виникнення обґрунтованої необхідності скорочення більше як 3 відсотків чисельності працівників, а також у пункті 4.1.5, яким міністерством взято зобов’язання вживати заходів для недопущення в закладах освіти і науки масових вивільнень працюючих з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (понад 3 відсотки чисельності працівників упродовж календарного року).

Крім того, зазначений наказ в порушення вимог пункту 1 Указу Президента України від  3 жовтня 1992 року № 493/92 «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади» та пункту 2 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 р. № 731, не пройшов державної реєстрації у Міністерстві юстиції України.

 Відповідно до п.15 Положення міністерства мають направляти для виконання нормативно-правові акти лише після їх державної реєстрації та офіційного опублікування.

У разі порушення зазначених вимог нормативно-правові акти вважаються такими, що не набрали чинності, і не можуть бути застосовані.

Також встановлено, що при направленні на виконання та опублікуванні нормативно-правового акта посилання на дату і номер державної реєстрації акта є обов'язковим.

Привернуто увагу голів територіальних організацій Профспілки на необхідність ініціювання виборними профспілковими органами на місцях прийняття сільськими, селищними, міськими радами виважених рішень при реалізації власних повноважень в інтересах територіальних громад.

Профспілка працівників освіти і науки України

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
4
Ирина
28.04.2016
и шо? ну і вимагайте собі на здоровя! про це скорочення було відомо ще з початку року... де профспілка була тоді? а тепер, коли прийняли, через 2 тижні прокинулись!
оксана
28.04.2016
ну и что, профспилка? Пукнули, а дальше что? Защищайте нас всерьез!!! отработайте наши взносы хоть раз! В нашем коллективе, после введения военного сбора, 100 % сотрудников вышли из профспилки. И не видим разницы, никто не жалеет!
Коля
28.04.2016
Коли бухгалтерія із ваших заробітних плат відраховує профспілкові внески, ви думаєте, що натомість профспілка захистить вас від незаконного звільнення. Приблизно раз на 7--9 років у кожній держустанові проводиться так звана "ліквідація" (держустанова змінює код ЄДРПОУ без скорочення посад). Якщо керівник захоче звільнити вас з роботи під час цієї псевдоліквідації, то згода профспілки на ваше звільнення не потрібна, адже формально установа і весь штат ліквідується. (Читайте ст.40 КЗпП України). Навіть якщо ви пропрацювали у цій держустанові десятки років і стільки ж років з ваших зарплат відраховувались профспілкові внески, ніякий суд вас на роботі не поновить, оскільки та держустанова, де ви працювали, формально "ліквідується" без правонаступництва. То чи варто кожен місяць віддавати дармоїдам частину своєї зарплати у вигляді профспілкових внесків?
Марина
05.05.2016
Наказ скасовано наказом МОН № 484 від 05.05.16р
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі