Інформація по темі "" | Публікації по тегу
19.06.15
1330 0
Друкувати
Обране

У Міністерстві охорони здоров'я обговорили питання реформи медицини та децентралізації

17 червня в Міністерстві охорони здоров'я відбулося екcпертне обговорення питань, що виникають на межі двох реформ – охорони здоров'я та децентралізації. У ньому взяли участь представники Міністерства охорони здоров'я, Міністерства фінансів, проектного офісу Національної ради реформ, експерти громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ», Світового банку, Асоціації міст України та регіональних закладів охорони здоров'я.

Ключовим питанням дискусії стало те, який рівень урядування повинен бути базовим у фінансуванні охорони здоров'я – областей чи нових районів («повітів»).

Заступник Міністра охорони здоров'я України Ігор Перегінець наголосив, що в процесі реформи охорони здоров'я принциповим є нерозділення первинного та вторинного рівнів медичної допомоги між різними рівнями (громад та нових районів). Важливою є також консолідація фінансування на одному рівні урядування і найбільш оптимальним варіантом МОЗ вважає рівень областей.

Реформа децентралізації передбачає утворення нових адміністративно-територіальних одиниць – нових районів або «повітів», що формуються на базі так званих «госпітальних округів». На думку співавтора концепції реформи децентралізації, експерта «Реанімаційного пакету реформ» Юрія Ганущака, саме цей рівень є оптимальним для фінансування охорони здоров'я на субнаціональному рівні.

Рівень нових районів або «повітів» є також прийнятним, однак лише за умови чіткого розмежування замовника та надавача медичних послуг. Закупівля та надання медичних послуг, зі слів Ігоря Перегінця, не повинні здійснюватися одним і тим же органом влади – це загрожує «консервацією» існуючої неефективної інфраструктури охорони здоров'я.

Планується, що діалог щодо узгодження двох реформ буде продовжено. Зокрема, це питання буде обговорене 23 червня на засіданні Національної ради реформ.

 ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі