У Міністерстві охорони здоров'я обговорили питання реформи медицини та децентралізації
Ключовим питанням дискусії стало те, який рівень урядування повинен бути базовим у фінансуванні охорони здоров'я – областей чи нових районів («повітів»).
Заступник Міністра охорони здоров'я України Ігор Перегінець наголосив, що в процесі реформи охорони здоров'я принциповим є нерозділення первинного та вторинного рівнів медичної допомоги між різними рівнями (громад та нових районів). Важливою є також консолідація фінансування на одному рівні урядування і найбільш оптимальним варіантом МОЗ вважає рівень областей.
Реформа децентралізації передбачає утворення нових адміністративно-територіальних одиниць – нових районів або «повітів», що формуються на базі так званих «госпітальних округів». На думку співавтора концепції реформи децентралізації, експерта «Реанімаційного пакету реформ» Юрія Ганущака, саме цей рівень є оптимальним для фінансування охорони здоров'я на субнаціональному рівні.
Рівень нових районів або «повітів» є також прийнятним, однак лише за умови чіткого розмежування замовника та надавача медичних послуг. Закупівля та надання медичних послуг, зі слів Ігоря Перегінця, не повинні здійснюватися одним і тим же органом влади – це загрожує «консервацією» існуючої неефективної інфраструктури охорони здоров'я.
Планується, що діалог щодо узгодження двох реформ буде продовжено. Зокрема, це питання буде обговорене 23 червня на засіданні Національної ради реформ.
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я