Інформація по темі "" | Публікації по тегу
16.01.15
1310 0
Друкувати
Обране

Уряд забезпечить соціальну підтримку найбільш вразливих верств населення

На 2015 рік Уряд України зберіг пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання палива, ліків, зубопротезування без урахування доходів для інвалідів війни, учасників бойових дій, у т.ч. учасників антитерористичної операції, інвалідів або пенсіонерів з числа реабілітованих осіб, а також осіб, віднесених до 1-2 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Про це заявила Міністр фінансів України Наталія Яресько під час інтерв’ю Українському радіо.

За її словами, також не обмежується право на пільговий проїзд громадським транспортом інвалідам І та ІІ групи, дітям-інвалідам, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, учням із малозабезпечених сімей, особам, які супроводжують інваліда І групи, учасникам бойових дій,у т.ч. учасників антитерористичної операції.

Міністр наголосила, що питання забезпечення соціального захисту населення в умовах підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги врегульовано Програмою житлових субсидій населенню, яка гарантує малозабезпеченим громадянам стабільність витрат на оплату житлово-комунальних послуг незалежно від зміни вартості послуг.

З 1 жовтня п.р. встановлено розмір обов'язкової плати за житлово-комунальні послуги, який визначається індивідуально для кожної сім'ї залежно від розміру доходів. При цьому, для громадян з низьким рівнем доходу розмір обов’язкової плати при призначені житлової субсидії  становить близько 6-7% від сукупного доходу сім'ї.

Крім цього, Урядом запроваджено надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату газопостачання, центрального опалення та централізованого постачання гарячої води (комунальні послуги) в умовах підвищення цін і тарифів на ці послуги. Компенсація надається сім’ям, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищує величину прожиткового мінімуму сім'ї.

На надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот – 11,9млрд.грн.; на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – 0,8 млрд.грн.; на надання пільг з послуг зв’язку, інших передбачених законодавством послуг та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян – 1,9 млрд.гривень.

Міністр наголосила, що у 2015 році буде зменшено державну підтримку НАК «Нафтогаз України», а заощаджені кошти будуть спрямовані на адресну допомогу тій частині населення, яка цього потребує.

За матеріалами Мінфіну

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі