Інформація по темі "" | Публікації по тегу
05.01.17
10456 5
Друкувати
Обране

Уряд затвердив новий Порядок призначення і виплати стипендій

За дорученням Прем'єр-міністра спільно зі студентською спільнотою напрацьовано новий алгоритм нарахування стипендій. Порядок призначення і виплати стипендій учням професійно-технічних, студентам (курсантам) вищих державних та комунальних навчальних закладів, аспірантам і докторантам, які навчаються за денною формою навчання, затверджено постановою Кабінету Міністрів від 28 грудня 2016 р. № 1050 .

Нагадаємо, що 23 грудня під час зустрічі зі студентами Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Володимир Гройсман наголосив, що система стипендій має мотивувати студентів до успіхів у навчанні та підтримувати якість знань. Глава Уряду зауважив, що у Бюджеті-2017 фонд стипендій було збільшено на 580 млн грн до майже 6 млрд грн, та закликав представників студентського самоврядування долучатися до обговорення системи призначення стипендій.

За словами Премєр-міністра, нова система нарахування стипендій має стимулювати до здобуттяякісних знаньщо гарантуватимуть молодим людям успіх у майбутньому.

«Якщо ви прийдете на роботу з дипломом, який підтверджує якість знань, якими ви володієте, ви будете успішними. Ви будете мати гарну роботу і гарну заробітну плату, ви будете конкурентними, ви зможете досягти успіху. Це те, що мені потрібно. Сподіваюся на те, що це потрібно кожному з вас, що ви сповідуєте саме таку ідеологію. Тому що тільки освічені люди можуть забезпечити успіх», - підкреслив Володимир Гройсман, звертаючись до студентів.

Постановою Кабінету Міністрів  від 28 грудня 2016 р. № 1050 встановлено, що академічні стипендії призначаються згідно з рейтингом успішності, який складається на підставі навчальних досягнень студента протягом останнього навчального семестру по кожному факультету, курсу, спеціальності. При цьому складова успішності у рейтингу складає не менше 90 відсотків рейтингового бала. Процедура визначення рейтингових балів визначається навчальним закладом.

До складу комісії, яка вирішує питання призначення стипендій студентам вищих навчальних закладів, входять не менше 50 відсотків представників студентського самоврядування та первинних профспілкових організацій студентів та аспірантів. Стипендії студентів, які посядуть найвищі рейтингові позиції, збільшуються на 45 відсотків.

Постанова Уряду «Деякі питання стипендіального забезпечення», яка набуває чинності з 1 січня 2017 року, також визначає інші питання нарахування стипендій, зокрема різним категоріям осіб, що потребують соціального захисту.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
5
іра
05.01.2017
якою буде стипендія у коледжі?
Людмила
05.01.2017
академічна стипендія 830 грн.
Порохобот
05.01.2017
Стипендия 35$+-5$ так еще и платить эти копейки не всем будут! Радуйтесь, реформы просто супер, хоть с голодухи подыхай.
оксана
05.01.2017
Как выполнить эту постанову? Не меньше чем за неделю до начала учебного семестра надо было оприлюднити рейтинг. А как его сформировать - еще нет рекомендаций. Студенты дверь срывают. Все злятся. Новый набор следующего года со стипндией -тю-тю, пролетают. Сироты не понятно что. Малообеспеченые, инвалиды тоже тю-тю. Кто это придумывает? Дайте 140 грн. но всем. И не будет социального взрыва!
Оксана
05.01.2017
Давайте считать на условных примерах :Было- из 100 бюджетников- 2 сироты по 1960 грн.' 1 малообеспеченый-675 грн. 52-академических по 620 грн. Всего 36835грн. на выплату стипендии (не официально больше 55%стипендиатов не разрешали). Что теперь : 40%по 830 грн.(будем считать что отличников не будет)-итого 33200грн. В чем экономия? Лучше бы давно уже сирот в совбес отдали. Вот и экономия и огород не городили бы...
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі