Інформація по темі "" | Публікації по тегу
31.10.16
6900 2
Друкувати
Обране

В Україні можуть з'явитися соціальні інспектори

Одержувачів соцвиплат перевірятимуть на чесність

Мінсоцполітики пропонує створити з 1 липня 2017 року соціальне інспектування – підрозділ зі штатом 550 осіб, яке контролюватиме надання соцдопомоги. Про це йдеться в проекті закону "Про забезпечення держконтролю у сфері соціальної підтримки". Досі соціальні інспектори займалися лише призначенням соцвиплат, пише FinClub.

"Ухвалення закону підвищить статус соціальних інспекторів та ефективність їх діяльності за рахунок виконання лише контролюючих функцій, виведення з-під підпорядкування керівників місцевих органів соціального захисту населення, достатнього рівня фінансового і матеріально-технічного забезпечення", – вважають автори документа.

У Мінфіні підтримують ідею створення соціальної інспекції. Ця ініціатива фактично має стати продовженням розпочатої процедури верифікації одержувачів соцвиплат. 

Інспектори повинні будуть відвідувати одержувачів соцдопомоги, щоб визначати ступінь їх бідності і знаходити їх додаткові джерела для існування, про які одержувачі державної допомоги не повідомили державі

За планами масштабної верифікації, запущеної в березні, Мінфін збирався заощадити 5 млрд грн. Порівнюючи бази даних (списки втрачених паспортів, які померли, одержувачів соціальної допомоги), Мінфін виявив 1,2 млн випадків, за якими до кінця року можна заощадити 9 млрд грн. Однак міністерство не може призупиняти або скасовувати соцвиплати, воно лише передає інформацію про порушення розпорядникам, які і приймають рішення, а Мінсоцполітики поки що не поспішає припиняти виплати.

Соціальні інспектори контролюватимуть правильність і своєчасність призначення соціальної підтримки. Йдеться про перевірку держдопомоги малозабезпеченим родинам, матерям-одиначкам, субсидії і пільги з оплати ЖКГ (тільки 2017 року на субсидії хочуть направити 50,7 млрд грн). Інспектори повинні будуть відвідувати одержувачів соцдопомоги, щоб визначати ступінь їх бідності ізнаходити їх додаткові джерела для існування, про які одержувачі державної допомоги не повідомили державі, але які можуть вплинути на розмір або навіть сам факт призначення допомоги.

Світова практика свідчить про ефективність таких інспекцій. Представник Світового банку Катерина Петрина на засіданні парламентського комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення повідомила, що у Великій Британії аналогічний орган знизив частку некоректних виплат з 2% до 0,5%. "Потрібно визнати, що проблема фальшивих виплат і махінацій є. Причому вона більша, ніж видно на поверхні. Не може рівень таких виплат в Україні бути нижчим, ніж в розвинених країнах. Очевидно, що потрібен механізм контролю за призначенням соціальних виплат", – зазначає заступник голови Стратегічної групи радників при Кабінеті міністрів Павло Кухта.

Але, на його думку, законопроект в тому вигляді, в якому його запропонувало Мінсоцполітики, не має сенсу. "У пропозиціях Мінсоцполітики є своя логіка: на створення незалежної структури зараз не виділено коштів. Але водночас контроль в ситуації, коли контролери і контрольовані знаходяться в одній структурі, не може бути ефективним. Тому головне питання: як побудувати механізм верифікації виплат? Я думаю, ця ідея ще обговорюватиметься всіма учасниками процесу", – говорить Павло Кухта.

"Інститут соціальної інспекції має бути незалежним. При Мінсоцполітики вже працюють соціальні інспектори: витрати на їх утримання більші, ніж сума коштів, які вони економлять. Така ситуація мені здається дивною: в міністерстві повинні бути зацікавлені в тому, щоб платити великі суми меншій кількості людей. При цьому створювати таку інституцію при Мінфіні теж небезпечно: в такому випадку є ризик, що ніхто нічого не отримає", – натякає Тарас Козак на надмірну "економність" Мінфіну.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Татьяна
01.11.2016
Социальные инспектора есть в штате каждого управления труда и социальной защиты уже много лет.Хоть бы изучили вопрос
Татьяна
01.11.2016
Так они же и хотят их вывести из штата УСЗН " Але водночас контроль в ситуації, коли контролери і контрольовані знаходяться в одній структурі, не може бути ефективним" только еще не придумали куда и как Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/soctsialniy-zahist/v-ukrayini-mozhut-zyavitisya-sotsialni-inspektori/
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі