Інформація по темі "" | Публікації по тегу
01.12.16
5911 7
Друкувати
Обране

Володимир Гройсман анонсував реформу охорони здоров'я: Досить фінансувати стіни та ліжко-місця, розпоряджатися коштами на медичну послугу має пацієнт

Розроблена Урядом концепція реформи охорони здоров’я змінить системи фінансування медицини у країні. Кошти виділятимуться на медичні послуги та "ходитимуть за людиною", а не фінансуватимуть стіни та ліжко-місця у лікарнях. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у середу.


"Що ми хочемо зробити у цій реформі? Ми маємо змінити у першу чергу систему фінансування. Врешті-решт вистачить, коли ми фінансуємо стіни, койко-місця і житлово-комунальні послуги. Ми маємо фінансувати медичну якісну послугу і розпорядником цих коштів має бути пацієнт. Тобто кошти "ходять" за людиною. Тоді відповідно цю людину будуть цінувати, цій людині будуть надавати якісну послугу і за цю послугу держава буде платити справедливу ціну. Це дасть можливість у тому числі підвищити заробітну плату лікарів", - наголосив Прем'єр-міністр, анонсуючи представлення концепції реформи.

Голова Уряду наголосив, що реформа системи охорони здоров’я має здійснюватися спільно з Парламентом та органами місцевого самоврядування. "Це має бути колективна праця, але результативна. І тут місця популізму і непрофесійності теж не має бути", - зазначив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр наголосив, що охорона здоров’я і реформа цієї системи є одним з пріоритетів роботи Уряду. У цьому напрямку Уряд вже здійснив низку важливих кроків. Зокрема, були прийняті рішення щодо зміни ціноутворення на ліки – запроваджені системи референтного ціноутворення та механізму реімбурсаціїна ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми з 1 січня 2017 року,  передбачене збільшення заробітної плати для медичних працівників на близько 30%.

Також Уряд на 2 млрд грн збільшує ресурс на централізовану закупівлю медикаментів у країні у 2017 році. "Ми хочемо, обрубавши будь-яку корупцію при закупівлях, щоби цих 5,9 млрд вистачило якомога більшому колу осіб. Якість і ціна", - зазначив він.

"Це буде одна з найбільш непопулярних реформ, з одного боку, а з іншого боку, вона буде найбільш результативна. Але для того, щоб піти у цей процес, треба мати характер і волю, і розуміння того, що ці зміни є на часі і необхідні", - наголосив Володимир Гройсман.

"Я переконаний, що з Парламентом, профільним комітетом, громадськістю, нашими міжнародними партнерами, спільно з місцевою владою, ми ситуацію змінимо у середньостроковій перспективі кардинально", - підкреслив він.

Володимир Гройсман підкреслив, що система охорони здоров'я в Україні була фактично знищена, що призвело до низького рівня якості медичних послуг, низької заробітної плати медичних працівників, найнижчої у Європі тривалості життя громадян.

За його словами, реформа охорони здоров'я десятиріччями не проводилася, тому що сферою завжди управляли ті, хто на ній наживався, хто не хотів втрачати рейтинги, або не знали, як проводити реформу.

Він навів приклад спроби реформи 2011 року, що стала "кроком до знищення системи охорони здоров'я". У чотирьох регіонах знищувалася педіатрична, терапевтична служби. Володимир Гройсманзазначив, що як тодішній міський голова Вінниці виступав опонентом реформи та займав принципову позицію щодо неприпустимості знищення того, що надбано, та за необхідність здійснення трансформації у тісній взаємодії з органами місцевого самоврядування, яка несе відповідальність за якість надання послуг на місцях.

ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(7)
Лариса
01.12.2016
"Борці з корупцією" - Бла-бла-бла... Ну ні чого нового.
Ромыч
01.12.2016
Реформу пИлИцИИ уже провели. Все платим за битые машины и нераскрытые преступления. Уважения к новой селфиполиции уже практически нет. Давайте еще и медицину загнем?
Бабаёжка
01.12.2016
Все, медицина кончилась! Теперь только к знахарям да ворожкам...
Коля
01.12.2016
Треба зробити одне, але головне, - зупинити знецінення гривні. А наші можновладці роблять саме навпаки, - - запроваджують нововведення, які прямо чи побічно прискорюють знецінення гривні.
Мария Коля
06.12.2016
Щоб росла гривня, треба відновлювати підприємства і відкривати робочі місця, а олігархам це не треба. Як тільки Україна перейшла від соціалістичної системи управління країною до капіталістичної, так і почали застосовувати Європейські методи - знищення середнього та малого бізнесу.
Христина Коля
06.12.2016
Коля, Вы под каждой статьей этот коментарий написали... Это так здорово...
Лєна
06.12.2016
А може досить лікуватися, а час вже починати здоровими жити, кому наскільки, звісно, Бог послав? А то - медицина все більш прогресує, а здоров'я - все більш регресує... Нікого такий абсурд і не зачіпає, і не дивує, нє?..
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн