Володимир Гройсман анонсував реформу охорони здоров'я: Досить фінансувати стіни та ліжко-місця, розпоряджатися коштами на медичну послугу має пацієнт
"Що ми хочемо зробити у цій реформі? Ми маємо змінити у першу чергу систему фінансування. Врешті-решт вистачить, коли ми фінансуємо стіни, койко-місця і житлово-комунальні послуги. Ми маємо фінансувати медичну якісну послугу і розпорядником цих коштів має бути пацієнт. Тобто кошти "ходять" за людиною. Тоді відповідно цю людину будуть цінувати, цій людині будуть надавати якісну послугу і за цю послугу держава буде платити справедливу ціну. Це дасть можливість у тому числі підвищити заробітну плату лікарів", - наголосив Прем'єр-міністр, анонсуючи представлення концепції реформи.
Голова Уряду наголосив, що реформа системи охорони здоров’я має здійснюватися спільно з Парламентом та органами місцевого самоврядування. "Це має бути колективна праця, але результативна. І тут місця популізму і непрофесійності теж не має бути", - зазначив Володимир Гройсман.
Прем'єр-міністр наголосив, що охорона здоров’я і реформа цієї системи є одним з пріоритетів роботи Уряду. У цьому напрямку Уряд вже здійснив низку важливих кроків. Зокрема, були прийняті рішення щодо зміни ціноутворення на ліки – запроваджені системи референтного ціноутворення та механізму реімбурсаціїна ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми з 1 січня 2017 року, передбачене збільшення заробітної плати для медичних працівників на близько 30%.
Також Уряд на 2 млрд грн збільшує ресурс на централізовану закупівлю медикаментів у країні у 2017 році. "Ми хочемо, обрубавши будь-яку корупцію при закупівлях, щоби цих 5,9 млрд вистачило якомога більшому колу осіб. Якість і ціна", - зазначив він.
"Це буде одна з найбільш непопулярних реформ, з одного боку, а з іншого боку, вона буде найбільш результативна. Але для того, щоб піти у цей процес, треба мати характер і волю, і розуміння того, що ці зміни є на часі і необхідні", - наголосив Володимир Гройсман.
"Я переконаний, що з Парламентом, профільним комітетом, громадськістю, нашими міжнародними партнерами, спільно з місцевою владою, ми ситуацію змінимо у середньостроковій перспективі кардинально", - підкреслив він.
Володимир Гройсман підкреслив, що система охорони здоров'я в Україні була фактично знищена, що призвело до низького рівня якості медичних послуг, низької заробітної плати медичних працівників, найнижчої у Європі тривалості життя громадян.
За його словами, реформа охорони здоров'я десятиріччями не проводилася, тому що сферою завжди управляли ті, хто на ній наживався, хто не хотів втрачати рейтинги, або не знали, як проводити реформу.
Він навів приклад спроби реформи 2011 року, що стала "кроком до знищення системи охорони здоров'я". У чотирьох регіонах знищувалася педіатрична, терапевтична служби. Володимир Гройсманзазначив, що як тодішній міський голова Вінниці виступав опонентом реформи та займав принципову позицію щодо неприпустимості знищення того, що надбано, та за необхідність здійснення трансформації у тісній взаємодії з органами місцевого самоврядування, яка несе відповідальність за якість надання послуг на місцях.
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ