UA | RU

Як будуть використовуватися кошти, зібрані для переселенців з Криму і зони АТО: є порядок!

Кабмін нарешті затвердив Порядок використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення АТО.


Порядок визначає механізм використання коштів, що надійшли в національній та іноземній валюті Мінсоцполітики від фізичних та юридичних осіб, резидентів і нерезидентів як благодійні внески, гранти та дарунки для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення АТО, перебувають у складних життєвих обставинах, що спричинені соціальним становищем, внаслідок яких особа частково або повністю не має (не набула або втратила) здатність чи можливість самостійно піклуватися про особисте (сімейне) життя та брати участь у суспільному житті).

Встановлено, що для зарахування коштів у національній валюті Мінсоцполітики  відкриває рахунок 3125 «Рахунок для зарахування до спеціального фонду державного бюджету власних надходжень бюджетних установ» за програмою «Одноразові виплати жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”, інвалідам і непрацюючим малозабезпеченим особам та особам, які постраждали від торгівлі людьми» та валютний рахунок у публічному акціонерному товаристві «Державний експортно-імпортний банк України» (для зарахування коштів в іноземній валюті з подальшою конвертацією у національну валюту).

Для отримання грошової допомоги постраждала чи внутрішньо переміщена особа звертається до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації проживання або фактичним місцем перебування з відповідною заявою, в якій зазначає причини необхідності надання їй грошової допомоги та реквізити рахунка, відкритого у банківській установі.

До заяви додаються:

— копія документа, що посвідчує особу;

— копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

— копії документів, що підтверджують родинні стосунки (свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження дітей);

— копія довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення АТО (для зазначеної категорії осіб);

— медична довідка про стан здоров’я особи або висновок медико-соціальної експертизи про встановлення інвалідності (у разі необхідності).

У встановленому законодавством  порядку здійснюються:

— відкриття рахунків, реєстрація, облік зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням коштів;

— відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про використання коштів;

— складення та подання фінансової звітності про використання коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням.

Порядок затверджено постановою КМУ від 01.10. 2014 р. № 535, яка набере чинності з дня офіційного опублікування. На день підготування замітки документ офіційно не опубліковано.

 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі