Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
15059 27
Друкувати
Обране

З 2017 року українці укладатимуть договори з лікарями - МОЗ

2017 року українці повинні будуть укласти договори з лікарями на отримання послуг первинної медицини.


Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк

За його словами, вибір лікаря нічим обмежуватися не буде: МОЗ скасовує прив'язку до місця прописки чи проживання.

"Люди можуть самі вибрати хорошого лікаря, якому довіряють і який буде обслуговувати всю родину. Лікарі будуть отримувати зарплату за фактом підписаних договорів. За фактом того, що ви його вибрали. Зарплати в традиційному розумінні у них більше не буде. Дохід залежить від того, скільки у нього пацієнтів. Мало - значить, дохід буде низьким. Досить - значить, хорошим. Розрахунок на те, щоб лікар був фінансово мотивований надавати якісні послуги, а не сидіти на зарплаті, тому що у нього диплом є. Я думаю, лікарі при такій системі самі будуть ходити за пацієнтами", - говорить Ковтонюк.

Ковтонюк додав, що зараз закінчується робота над переліком послуг, які будуть входити в страховий пакет.

"Це дуже важливо. Повинні бути чіткі зобов'язання між сторонами: на що пацієнт має право і на що лікар має право. Наприклад, виклик лікаря додому: потрібна чітка аргументація, в яких випадках це можливо. Те ж саме стосується лабораторних послуг. Ми ще вивчаємо це питання. Дуже хотілося б включити їх в пакет, але треба до кінця вивчити їх наявність в конкретних поліклініках. Працюємо з регіонами, щоб нам дали таку інформацію. На мій погляд, краще почати з меншого, але дати людям 100% і з часом розширити пакет послуг, ніж пообіцяти багато і не виконати", - сказав заступник міністра.

Перехід на страхову медицину, згідно з анонсом МОЗ, почнеться в 2017 році і займе три роки. Але ніяких конкретних нормативних документів або законів, які регламентували б цей процес, до цих пір не прийняв ні Кабмін, ні Рада.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (27)
гість
24.10.2016
чергова реформа без механізмів та інструкцій. чує моє серце нічого доброго з цього не вийде
Игорь
24.10.2016
Як бути з лікарями, м*яко кажучи, що мають сумнівну репутацію? Я про некваліфікованих лікарів, до яких люди не звертаються. Вони ж не наберуть потрібну кількість пацієнтів.
Lex
24.10.2016
І слава Богу шо не наберуть, менше народу лічитимуть непойми от чого.
Семен
24.10.2016
Очередной бред и трепология!!!
Вадим
24.10.2016
Починати потрібно не з лікарів , а з депутатів і чиновників.
Олег
24.10.2016
Чергова люта маячня від чергового "рехворматора". Балакають, щоб замилити очі, а на ділі закривають сільські лікарні, ФАПИ, скорочують фінансування міських і все це під гаслом "реформи".
оксана
24.10.2016
Капец! Это что -земские врачи? Как в 18 веке?
оксана
24.10.2016
Еще и крепостное право пусть вернут ....
Юра Г.
25.10.2016
И договора обязательно в письменной форме через систему прозоро заверенные нотариусом, ведь вопрос стоит о здоровье, и не побоюсь этого слова ЖИЗНИ пациента. А в случае невозможности расчитаться за оказанную консультацию медицинского светила, расчет производить взаимозачетоом, удалением парных органов....
А учитывая, что народу это нравиться, можно начинать с полушарий.

Людмила Юра Г.
25.10.2016
Боже, какой оптимистический комент. Сразу прошёл весь негатив от прочитанной статьи.
Лариса
25.10.2016
Ого и хотелось бы почитать этот договор, как минимум сколько врачей столько и договоров, Я только и буду заключать договора то с гинекологом . терапевтом онкологов. ухогорлонос и т.п. А Если я ЗАБОЛЕЛА как я смогу все заключить. А вопрос: мне надо с температурой или с апендицитом острым бегать к юристу потом к врачу заключать ДОГОВОР. Люди добрые я умру пока я буду заключать договора. !!!!!!!!!!!!!!
Світлана Лариса
28.10.2016
З 2017 року заключатимуть договора лише з сімейними лікарями. З гінекологами, і т.д. заключати поки що не будуть. А з сімейниками в селі навіть вибора нема, що робити??? Так і подохгемо швидше. І пенсії не потрібно буде платити і заробітні плати на цілі села менше та навідь райони. О красота депутатам!!! Ще можна буде підвищити собі зарплати
Лариса
25.10.2016
Договор на первинну допомогу ?????? он уже есть??????
Ольга
25.10.2016
Тут маються на увазі тільки сімейні лікарі, які повинні лікувати все. Але наприклад в мене немає жодного сімейного лікаря якому можна довіритись, то де його шукати?
ира
25.10.2016
все правильно! а то попривыкали в общей очереди стоять часами, А по новому каждый врач будет отвечать за ваше здоровье согласно пунктам договора(контракта), вы юридически защищены. Как бы на этом сайте должны быть квалифиц. бухгалтера,а пишите чушь (необразованность на лицо)!!!
Аревік
25.10.2016
Іро, я Вас прошу! І заздрю Вашому оптимізму. І нагадайте мені, якщо зможете, коли це наша, прости Господи, "образованная" влада останній раз зробила щось таке для людей, щоб було їм на користь.
врач
25.10.2016
идея хороша,но как потянет на практике.......................хотели хорошо сделать а получилось как всегда
ира
25.10.2016
Аревик- спасибо что завидуете, потому что кроме, как с Оптимизмом жить в Украине и осталось! И к Вашему сведению- в комитетах ВР Работают те люди, которые не светятся на экранах, они просто делают свою работу, и я очень надеюсь, что украинская медреформа будет на уровне европейской и не провалится в очередной раз
НАТАЛЯ
25.10.2016
Може воно щось і на краще в перспективі, але у нас на Україні, вже так повелось, з цього роя нічого не виходить.....Завжди все зпаплюжать.
Пацієнт
25.10.2016
Так теперь будем платить и налоги и за лечение! Или лечение будет возмешать государство, или налог уменьшат или как?
Ірина Пацієнт
25.10.2016
на время проведения реформы договора будут оплачиваться с госбюджета
оксана
25.10.2016
нащо мені цей договір, якщо у мене немає грошей на лікування? Що зміниться для мене коли у мене буде договір? з договором чи без договору моє здоровя - це мої проблеми. не думаю, що по умовах договору терапевт буде зобовязаний мене лікувати безкоштовними ліками. Зобовязання будуть тільки у пацієнтів: платити, платити і платити. А потім ще й себе лікувати.
оксана
25.10.2016
добре що в наших депутатів і реформаторів багато грошей, може хоч їх по догооврах вилікують від недалекості та слабоумія.
Ната
26.10.2016
Я одна не розумію,що це суттєво змінить? Де я буду бігати терапевта вибирати, підпишу зі своєю дільничою і все лишиться як було.
Евгения
27.10.2016
наше правительство решило устроить народу очередной геморой, делая вид что они хоть что то делают для народа.Обычному украинцу со средней зарплатой в 2000 грн по моему все равно есть договор или нет т. к.никто нас не лечит безплатно-везде приходится платить и за услуги врача и за медикаменты.
Людмила
29.10.2016
Пока не очень понятно, как будет идти оплата т.е. оплата больного за лечение.. И не очень понятно с специализацией врачей, т.е. терапевт он или врач узкой специализации, т.е. например хирург..Непонятно тогда к кому обращаться. Я так думаю ,что мы будем обращаться к тому доктору с кем заключен договор,а он уже будет решать сам с кем ему консультироваться. Идея не плохая ,что можно будет выбирать врача самостоятельно,но боюсь,что тогда многие врачи остануться без пациентов.Зато научатся обращению с пациентами. Ну а за правительство мы можем не переживать. Ведь они лечатся не у нас т.е. не в Украине,а за рубежом. Так что им.....
Лариса
01.11.2016
Те, що в нас в Україні лікарі стали по сумісництву ще й менеджерами думаю ніхто заперечувати не стане. Може хто памятає гучний судовий процес про лікарські помилки, який виграв паціент? На якому рівні освітні можливості цих самих лікарів, 25-ть років дипломи купувалися, а тепер залишилось одне "задоволення" лікуватися у таких лікарів.(Гарних спеціалістів у поліклініках, лікарнях порахувати можна на пальцях і це ні для кого не секрет). Усі решта вилікувати - не вилікують, а кошти з кишень будуть тягнути, ну а потім - вікові зміни, або що інше. Ось вам і соціальна саправедливість, не переживайте, що прибиральниці будуть мати по 3200,00, лікарям схему цікаву придумали, знову ж таки менше "пенсії" буде....
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд