Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
25227 10
Друкувати
Обране

З нового року не скасовують декретну відпустку, а почнуть компенсувати послуги няні

Уряд ініціював виплату компенсацій за нагляд за дитиною нянею, а не скасування відпустки для батьків


Повідомлення про скасування декретної відпустки у зв'язку з держфінансуванням послуг нянь не відповідають дійсності.

Відповідно до чинного Закону "Про відпустки" (зміни до якого не вносились) жінка має право на відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами та на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Декретна відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів. За бажанням жінки або родичів у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

Чутки про скасування цих соціальних відпусток ймовірно спричинені ініціативою Уряду щодо забезпечення соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства.

Так, відповідно до постанови № 427 з 1 січня 2019 року батькам почнуть відшкодовувати послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальною нянею". Компенсація становитиме прожитковий мінімум на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року і виплачуватиметься на умовах співфінансування з різних бюджетів.

Передбачається, що батьки наймають няню офіційно, самостійно обираючи фахівця і визначаючи умови контролю її роботи, а у кінці року їм виплатять компенсацію.

jurliga.ligazakon.net

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(10)
Іра
09.11.2018
Для того, хто офіційно наймає няню, то для нього копійки. Звичайно просимо посидіти з дитиною сусідку чи куму, якщо родичі не можуть, але ж хто захоче ці відносини офіційно оформлювати та платити податки?
Ольга
12.11.2018
"а у кінці року їм виплатять компенсацію"
якщо будуть гроші в бюджеті!!!!!!!

Анна
12.11.2018
это в больших городах можно официально нанять няню, а в маленьких и пригородных в селах . Или люди в таких городах их не интересуют
Анне Анна
13.11.2018
Мне кажется, что наоборот, в маленьких городах и селах, с отсутствием нормальной работы, больше желающих получить хоть какую-нибудь работу. В больших городах люди вообщем-то избалованы бОльшим выбором рабочих мест
Анюта Анна
15.11.2018
Ну так можна оформити або маму, або бабусю, тітку або сусідку. Чому вони не можуть отримати якусь допомогу від держави за то що "глядить за внуком" - поки діти працюють?
І це непогано, і менше чвар буде на тему: "ТА Я ТВОЇХ ДІТЕЙ ВИГЛЯДІЛА" - можна буде відповісти: "Так не зовсім же безкоштовно". Тим більше й стаж роботи йде.
Іра Анюта
15.11.2018
Порахуйте суму податків, які потрібно буде платити кожного місяця. Ще й няня повинна буде декларацію подати. Думаю, скористуються даною можливістю, в більшості, зовсім не прості люди, все як завжди.
Ольга
13.11.2018
Этот Закон как и все остальные в Украине принимают депутаты для себя. Только их жены за "нищенскую" зарплату мужей могут позволить нанять няню. А могут ли простые женщины в селах, поселках, да и большинство в городах себе это позволить?
Татьяна
13.11.2018
К сожалению, все наши законы только для галочки или просто на бумаге. Ни один закон не содержит пункт о ответственности должностных лиц, поэтому не может быть речи об их действии.
Вера
13.11.2018
Т.е., если семья найдет подходящую няню, или договорится с какой-нибудь "муниципальной няней" о заключении договора, то в конце года получит 19512 грн. А если не найдет или не будет иметь потребности в няне, то не получит 19512 грн. Это справедливо?(((((
Злой Бух
16.11.2018
ну вы и больные, уряд треба лікувати.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд