Інформація по темі "" | Публікації по тегу
30.08.16
3964 8
Друкувати
Обране

Загальнообов’язкове медичне страхування може бути запроваджене в Україні з 2018 року

Про це на сторінці у Facebook написала народний депутат від Блоку Петра Порошенка, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

«Я зареєструвала у парламенті законопроект №4981-2, що передбачає впровадження в Україні загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування з 1 січня 2018 року. Стрімке погіршення фінансово-економічного становища в країні викликає критичну недостатність можливостей держави забезпечити потреби населення в охороні здоров’я за рахунок бюджетних коштів”, – наголосила парламентар.

Голова профільного комітету пропонує формувати кошти на медичне забезпечення населення за рахунок цільових страхових внесків з доходів громадян у Фонді загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування (Фонд виступить страховиком у системі). При цьому, страхові платежі встановлюватиме Верховна Рада, за поданням Кабінету Міністрів України, щорічно у законі про держбюджет на відповідний рік та нараховуватися щомісячно виключно в грошовій формі, шляхом переказу на поточні рахунки фонду.

«За цією системою, страхуванню належать всі громадяни України, зокрема, безробітні, непрацюючі пенсіонери, інваліди, діти до 16 років. Вони отримуватимуть безоплатно, за рахунок коштів акумульованих у системі, медичну допомогу і медичні послуги в закладах охорони здоров’я у разі настання страхового випадку на умовах і в обсязі, визначених програмою загальнообов’язкового державного соціального медстрахування. Кожен застрахований отримає страхове свідоцтво на підтвердження укладення відповідного договору», – пояснила Ольга Богомолець.

Згідно з документом, установи охорони здоров’я можуть бути суб’єктами запропонованої системи і отримувати оплату за надані медпослуги за рахунок страхових виплат за загальнообов’язковим страхуванням після проходження акредитації в центральному органі державної влади щодо формування політики в сфері охорони здоров’я та укладення відповідного договору з Фондом.

Документ також передбачає право вимоги Фонду загальнообов’язкового медстрахування до осіб, відповідальних за заподіяння шкодиздоров’ю застрахованих, і до осіб, які мають компенсувати такі витрати, у відповідності із законодавством – в межах здійснених страхових виплат.

На думку Ольги Богомолець, впровадження загальнообов’язкового медичного страхування сприятиме розвитку конкуренції між медичними установами.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
8
бух
30.08.2016
Соцстрах по твп перераховує лікарняні як мінімум тиждень, а колись і місяць чекали, то що, гроші на ліки перерахують вже після смерті? ТТТ! Ну так воно виглядає. Якщо цей соцстрах так важко збирає кошти, то на якій гарантії новий фонд медстрахування оперативно найде кошти на стаціонар та ліки? просто цікаво!
123
30.08.2016
черговий фонд для крадіжки коштів!!! отримати можна буде посмертно, ... напевно...
Олег
30.08.2016
Страховка дозволить законодавчо обмежити об'єм послуг які надаються хворому розміром страховки. По факту безкоштовних послуг практично не залишилось, навіть безкоштовні ліки медики продадуть хворому, але теоретично вони мають бути безкоштовними по закону. Докторі ж безкоштовно використовуючи державну медичну базу набивають кишені, заносять начальству, весь інший допоміжний персонал живе на мінімальну зарплату. У нас як завжди зроблять через жопу, вся ця бюрократична машина залишиться, появляться додаткові посередники страховщики, витрати перекладуть на громадян і об'єм послуг суттєво зменшиться.
Оксана
31.08.2016
Ой что то страшновато.....
Oleg
01.09.2016
А з того будут платили пенсiонери та безробiтнI?I де тI грошi потiм укатил????
Людмила
04.09.2016
А що буде з уже діючими організаціями типу "Лікарняна каса" в Житомирській обл,в яку люди роками відраховують кошти?Які фонди будуть страхувати самих медиків?Лікарі переферії на даний момент не мають доступу до висококваліфікованої мед.допомоги.Чи будуть переходити кошти на рахунок родичів після смерті пацієнта?
Людмила
04.09.2016
Стрімке погіршення фінансово-економічного становища в країні викликає критичну недостатність можливостей держави забезпечити потреби населення в охороні здоров’я за рахунок бюджетних коштів”, – наголосила парламентар. Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/soctsialniy-zahist/zagalnoobovyazkove-medichne-strahuvannya-mozhe-buti-zaprovadzhene-v/Вочевидь запущені механізми знищення нації.Статистика,хоч і прекрашена-жахлива,а коштів знову немає.
Ольга
16.09.2016
Ну так! У держави коштів немає, а в пенсіонерів і дітей є! Батькам виплачують мінімальну з/плату, а за що дітей одягати - годувати? Варто і витрати на дітей включити в прожитковий мінімум. Тепер ще й страховка... І безкоштовною медицина все-одно не стане. Люди не страхуватимуться і не лікуватимуться. Оце геноцид нації!
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі