Нашi сайти:

Законодавці скасували широке коло пільг!

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України».


Законом, зокрема, скасовано широке коло пільг і виплат окремим категоріям осіб, змінено порядок їх здійснення та переглянуто рівень соціальних гарантій. Це обумовлено необхідністю реалізації заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів та приведення до фінансових можливостей дії положень окремих законів України з метою створення умов для стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики.

Арсеній Яценюк на сайті КМУ щодо вказаного Закону зазначив: «Ми передбачаємо, що в 2015-му кризовому році, в складному році для всієї країни максимальний розмір заробітної платні працівникам державних органів і бюджетних установ не буде перевищувати 7 мінімальних заробітних плат. У тому випадку, якщо органи державної влади здійснюють заходи по оптимізації і скороченню своєї чисельності, то такий розмір не може перевищувати 10 розмірів мінімальних заробітних плат».

Ця норма не розповсюджується на учасників АТО, на Національне антикорупційне бюро та Національне агентство з питань запобігання корупції.

За словами Арсенія Яценюка, під час обговорення законопроекту відбувалася дискусія стосовно необхідності ліквідації методичних кабінетів відділів освіти: «Прийняли наступне рішення - обласним державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування оптимізувати мережу методичних кабінетів в галузі освіти та скорочення видатків на їх утримання».

Глава Уряду повідомив, що всі норми щодо закону України про освіту залишаються незмінними. Так, зберігаються всі норми щодо вступу до навчальних закладів поза конкурсом. Безкоштовним харчуванням у професійно-технічних училищах будуть забезпечуватися діти-сироти, діти-інваліди, діти, позбавлені батьківського піклування, а також діти з малозабезпечених сімей. І Уряд визначить відповідний порядок.

Було прийнято рішення залишити положення про харчування для хворих у закладах охорони здоров'я без змін : «Це сотні мільйонів видатків, які все одно треба фінансувати».

Закон ухвалено зі змінами і доповненнями.

Відповідний законопроект зареєстровано за № 1577.

Планується, що відповідний Закон набере чинності з 1 січня 2015 р.

За матеріалами Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі