Інформація по темі "" | Публікації по тегу
22.07.14
1553 0
Друкувати
Обране

Зміни в законодавстві про забезпечення засобами реабілітації потерпілих унаслідок нещасного випадку на виробництві

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України постановами від 12.06.2014 р. № 1 та № 2 вніс зміни в : — Положення про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації потерпілих унаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання; — Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими апаратами, зубопротезуванням, очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами, постільною та натільною білизною, постільними речами, гігієнічними виробами, перуками.

Стосовно першого Положення змінами встановлено, що забезпечення потерпілих апаратно-програмними комп'ютерними тифлокомплексами синтезу мови проводиться один раз на п'ять років.

Також встановлено, що якщо потерпілий за висновком МСЕК або ЛКК закладу охорони здоров'я не може користуватися засобами пересування та іншими технічними засобами реабілітації серійного виробництва, він може бути забезпечений засобом пересування та іншими технічними засобами реабілітації, виготовленими за індивідуальним замовленням.

Стосовно другого Положення змінами встановлено, що потерпілому компенсуються витрати на проїзд до місця надання послуг і назад. Особі, яка супроводжує потерпілого, Фонд компенсує витрати на проїзд і житло згідно із законодавством про службові відрядження.

Робочі органи виконавчої дирекції Фонду компенсують витрати на проїзд до місця надання послуг і назад потерпілому та особі, яка його супроводжує, згідно з поданими документами, які підтверджують проїзд: проїзними документами, квитками та багажними квитанціями (для залізничного транспорту), квитками на проїзд та на перевезення багажу, довідками транспортного підприємства про вартість проїзду за відсутності квитків (для автобусів).

Вартість проїзду відшкодовується робочими органами виконавчої дирекції Фонду в таких розмірах:

залізничним транспортом — за фактичними витратами, але не вище вартості проїзду в купейному вагоні, та на перевезення пасажирів денними швидкісними поїздами класу Інтерсіті+ (ІС+) не вище вартості квитка II класу;

автобусом — за фактичними витратами.

Якщо потерпілий або особа, яка його супроводжує, має право на безкоштовний проїзд відповідно до чинного законодавства, відшкодування витратза проїзд не проводиться.

Якщо потерпілий або особа, яка його супроводжує, має право на пільговий проїзд відповідно до чинного законодавства, відшкодування витрат за проїзд проводиться з урахуванням пільг.

Постанови № 1 та № 2 наберуть чинності з дня офіційного опублікування. Готуються до опублікування в «ОВУ» № 57 від 25.07.2014 р.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі