UA | RU

"Без емоцій": Розенко розповів, коли чекати "мінімалки" в 5 000 гривень

Новий 2017 рік розпочався для українців із рішучої урядової реформи оплати праці, завдяки якій мінімальна зарплатня зросла вдвічі — до 3200 гривень. Такий стрімкий прогрес дав людям надію на те, що влада нарешті запустила локомотив змін у країн і невдовзі кожен відчує їх на собі. Щоб з’ясувати, чи відповідають плани політичної верхівки таким очікуванням народу, "Обозреватель" поспілкувався із віце-прем’єр міністром Павлом Розенком та дізнався відповіді на найгарячіші питання про зарплати, пенсії та субсидії, повідомляє Обозреватель.

Субсидії видаватимуть грішми, коли їх не потребуватиме 7,5 млн громадян

- Коли українці зможуть отримувати субсидії на руки, і якого ефекту Ви очікуєте від монетизації?

- Перше, що хочу сказати: перед тим, як щось реформувати, треба розуміти, для чого ми це робимо і кому від цього буде краще. Коли ми говоримо про монетизацію субсидій, ми повинні чітко розуміти: перше — субсидія є державною соціальною допомогою, друге — це вид державної допомоги, який має виключно адресний характер. Це допомога на сплату житлово-комунальних послуг, газу, електроенергії тощо. Тобто вона має адресний характер. І ми повинні чітко розуміти, що людина, яка отримує цю допомогу, має використати її виключно на ці речі. Якщо для іншого, ну скажемо так, вирішення соціальних проблем, — є інші види соціальної допомоги. Тому це, в тому числі, питання ефективності використання бюджетних коштів.

На сьогоднішній день, при тій кількості людей, яка має субсидії (7,5 млн), розмова про монетизацію або сама монетизація безпосередньо зробить систему субсидій абсолютно незручною для людей, принесе купу різних складнощів, починаючи від моменту відкриття рахунків до моменту неможливості розраховуватися за субсидією в селі, в поштовому відділенні за житлово-комунальні послуги.

Повірте, ми неодноразово обговорювали ідею монетизації субсидій. Більше того, з нами працювали дуже потужні міжнародні експертні компанії, які теж на сьогоднішній день Україні в нинішній ситуації не радять переходити на монетизовані субсидії. Знову-таки кажу, це, в першу чергу, пояснюється ефективністю використання коштів, а з іншого боку — сьогодні субсидію оформити доволі просто, монетизовану субсидію буде отримати надзвичайно важко.

Ми всі пам’ятаємо історію про так звані "Юлині тисячі", коли люди масово кинулися оформлювати рахунки в "Ощадбанку". Які це були натовпи, які це були скандали і які це були колосальні проблеми. Тому знову-таки кажу: міжнародні експерти нам не радять сьогодні при такій кількості субсидіантів говорити про монетизацію.

Разом з тим я повністю підтримую елемент монетизації субсидій з точки зору того, щоб пустити живі кошти в розрахунки між підприємствами. Ось там — так, монетизацію субсидій провести необхідно. І це перший крок до монетизації всіх форм субсидій, але можливо через декілька років, коли буде рівень життя в українців більший, коли більшість людей зможе самостійно платити за житлово-комунальні послуги, коли кількість субсидіантів буде відповідним чином зменшена. Тоді можна буде говорити про заміну субсидій на якийсь вид адресної державної соціальної допомоги. Зараз з точки зору людини це буде важко, це буде проблематично, а я не хочу робити те, що ускладнить людям життя ще більше.

Бізнес охоче погодився із підвищенням "мінімалки" до 3200 гривень

- Як багато скарг надійшло від громадян на їхніх роботодавців після створення гарячої лінії 15-45?

- Після введення гарячої лінії на сьогодні ми отримали понад 500 скарг громадян на роботодавців. В основному це скарги на приватний сектор економіки, але хочу сказати, що якщо зараз ми маємо від 15 до 16 млн людей, що працюють, то все-таки ця кількість не є критичною і великою.

Можу сказати, що в основному і в державному, і в приватному секторі економіки ініціатива уряду по збільшенню мінімальної заробітної плати вдвічі до 3200 грн виконується в повному обсязі.

Так, є скарги, так, є незадоволення певними діями роботодавців. Так, ми перевіряємо кожну зі скарг, так, ми будемо захищати права кожної людини, але ми не бачимо критичної маси негативних сигналів внаслідок підвищення мінімальної заробітної плати.

Скажу лише одне: в Україні сьогодні не закрите жодне велике підприємство, жодне легальне і серйозне підприємство не оголосило про скорочення свого персоналу. На сьогоднішній день в центрах зайнятості стоїть на обліку приблизно на 60 тис. безробітних менше ніж в лютому 2016 року. Це означає, що всі ці критичні зауваження "як погано, що уряд підняв мінімальну заробітну плату" не справдилися. Тому я думаю, що крок по підвищенню мінімальної заробітної плати абсолютно спрацював, спрацював на користь людей, рівень життя українців буде зростати внаслідок цього кроку, і уряд не буде зупинятися на сумі 3200, а ми будемо поступово підвищувати мінімальну заробітну плату і далі.

Навесні стане відомо, чи можна підняти мінімальну зарплату до 5 000 гривень  

- А в якій перспективі мінімальна заробітна плата може зрости до 5 000 гривень?

- Я не маю собі дозволяти емоції. Безумовно, я хотів би, щоб уже зараз або з липня, або з наступного півріччя мінімальна заробітна плата була 5 000 гривень. Більше того, скажу, що були розрахунки. І експерти, і керівник, зокрема, Державної фіскальної служби Роман Насіров, робили відповідні розрахунки, що можна було впроваджувати мінімальну заробітну плату в 5 000 грн вже зараз, з 1 січня робити мінімальну заробітну плату не 3200, а 5 000 гривень. Але ми вирішили все-таки перейти на поступовість цього процесу.

Я думаю, що остаточні підсумки такого впливу суттєвого зростання мінімальної заробітної плати на економіку ми будемо мати приблизно в квітні-місяці. Десь от якраз квітень-травень стане тією датою, коли уряд зможе сказати, коли і якими темпами буде в подальшому збільшуватися розмір мінімальної заробітної плати.

На сьогоднішній день ми бачимо лише позитиви від підняття мінімальної заробітної плати. Зокрема ,всі податкові надходження у нас різко зросли, можна сказати, і доходи Державного бюджету порівняно із аналогічним періодом минулого року зросли на 50%, доходи Пенсійного фонду зросли на понад 40% ніж за аналогічний період 2016 року. Місцеві бюджети у нас зросли на 70% ніж в минулому році. А це означає, що всі, і соціальна сфера, і Державний та місцеві бюджети, отримають додатковий ресурс, який може бути використаний, в тому числі, для посилення соціального захисту наших громадян. 

Тому я думаю, що після підведення першого підсумку впливу підвищення мінімальної заробітної плати ми оголосимо про подальший план підвищення, але сьогодні я бачу тільки позитив. Жодних негативних прогнозів по запровадженню зарплати 3200 не виправдалося, і ми маємо лише позитивні цифри.

Пенсії зростуть, коли влада знайде додаткових 40 млрд гривень

- Чи є шанс на суттєве підвищення пенсій в 2017 році, і яка сума була б ідеальною в нинішніх умовах?

- Безумовно, я хочу зробити все і одразу. Я хочу, щоб зарплати зростали, я хочу, щоб пенсії зараз ми зробили. Але уряд — це не місце для популізму ,і ми зафіксували вже свою позицію, що для збільшення соціальної допомоги, пенсій ми не будемо друкувати кошти, ми не будемо пускати в обіг додаткові фантики лише для того, щоб задекларувати формальні підвищення. Бо ці всі друкування грошей, на жаль, приводять потім до негативних факторів у вигляді розкручування інфляції.

Нас вже обманювали так свого часу, це був 2004 рік, точніше 2003-2004 рік, 2010-2011 роки за часів правління Януковича, коли людям роздавалися фантики. Але потім вони знецінювалися через інфляційні процеси, через те, що випускалася грошова маса, яка не підкріплена реальним станом економіки. І от ми цього робити не будемо.

Тому ми можемо сказати одне: пенсії ми будемо підвищувати, по-перше, планово. Як зафіксовано в Державному бюджеті України, це з 1 травня і з 1 грудня 2017 року. Буде підвищення по року приблизно на 10-11%. Все, що треба буде більше, ми будемо оцінювати з точки зору додаткових доходів Пенсійного фонду України.

Підвищення мінімальної заробітної плати по першому місяцю дало додаткове поповнення Пенсійного фонду на 18%, тобто ми на 18% зібрали більше, ніж було заплановано на січень-місяць. Якщо ми збережемо дану динаміку, якщо ми побачимо, що бізнес зрозумів, що треба легалізуватись і платити податки, якщо будуть збільшені у нас реальні доходи Пенсійного фонду, і ми побачимо конкретну суму, безумовно, ми одразу приймемо рішення про додаткове збільшення пенсій або про проведення осучаснення пенсій. 

Тому що кожне збільшення пенсій має свою ціну. І для того, щоб провести осучаснення пенсій і ліквідувати цю несправедливість, яка відбувається протягом чотирьох останніх років, нам треба додатково ще приблизно 30-40 млрд гривень. Як тільки ми цей ресурс побачимо, ми одразу його використаємо на підвищення пенсій в Україні. Я сподіваюся, що ми цей ресурс побачимо. Тому що, знову-таки кажу, у нас є всі підстави говорити про те, що підвищення мінімальної заробітної плати дасть потужний ефект з точки зору додаткового наповнення Пенсійного фонду України.

Автор: Виктория Довгань

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (33)
ААА
27.02.2017
Головне щоб ціни на товари, роботи та послуги не доганяли "таких підвищень" зарплат і щоб комунальні послуги не зростали! Тоді може дійсно підніметься рівень життя населення!
1111111
27.02.2017
"Скажу лише одне: в Україні сьогодні не закрите жодне велике підприємство, жодне легальне і серйозне підприємство не оголосило про скорочення свого персоналу"

То як же бути бідним людям на селі, коли робочі місця скорочуються щляхом об'єднання, укрупнення всіх установ
розлючена
27.02.2017
Локомотив вони запустили??? Який локомотив? Бідності, жебратства, самі жебракують у МВФ і народ до цього доводять? Де б нам , народу, взяти такий локомотив щоб вивезти їх усіх у на колиму
ольга
27.02.2017
дуже добре що зрівняли і бухгалтеру і прибиральниці 3200 ще по 5000 зробіть
Оксана
27.02.2017
В названии статьи все возможные комментарии сказаны- БЕЗ ЭМОЦИЙ
Вадим
27.02.2017
Які емоції, одні матюки !!!!! Світло подорожчає з 1 березня та 1 вересня, пойдекують про 40 % підвищення ціни на газ, ціни на продукти , проїзд стабільно ростуть.
Семен
27.02.2017
Страна идиотов!!!
Алла
27.02.2017
Працівникам не хватає коштів на доплату до 3200, а вони хочуть зробить 5000. Безробіття повне буде.
Марина
27.02.2017
Работала бы я в бюджете, кричала бы, какой Розенко молодец, но я работаю в частном секторе... И его инициатива приведет к увеличению рабочей нагрузки на одного сотрудника и увольнению остальных.
Марине Марина
27.02.2017
Шановна, а ви думаєте, що у бюджеті ВЕЛИКІ зарплати???
Катя Марина
27.02.2017
Марина, бюджет це ще гірше ніж приватний сектор!
бухгалтерія - це любов Марина
27.02.2017
нема гірше працювати ніж бухгалтером у бюджеті, та ще і за мізерну зарплаті
Мари бухгалтерія - це любов
28.02.2017
То не працюйте, скільки можна скиглити!!
прикро Марина
28.02.2017
Марина, у нас, у бюджеті АНАЛОГІЧНО, штат підганяєм під ФОП, але обов'язки у ліс не убігають, а саме прикре, що у бюджеті самі рижі - це бухгалтери, от ми і виконуєм обов'язки і за скорочених, і за невведені посади по новим обов'язкам по публічним закупівлям і публічній інформації
Олег прикро
28.02.2017
А нам учора з військомату прислали лист, про необхідність призначити відповідального за ведення військового обліку в установі. І я ось думаю кого це призначать "відповідальним", якщо кадровика, секретаря немає :-)
Валентина прикро
28.02.2017
Прочитала коментарі, і не витримала. А у нас у бюджетній установі на 35 осіб ТРИ бухгалтера-головний, заступник головного та провідний. Працююють з 1с. І зарплата не дві мінімальні... Так от я не вірю сльозам бухгалтерів- бюджетників, вибачте. А у приватного підприємця на 100 осіб 1 бухгалтер, і не плаче.

Яна Валентина
02.03.2017
Я не знаю, у якій бюджетній установі ви працюєте, я звичайний бухгалтер у коледжі, отримую як прибиральниця, а обов'язків з ранку до вечора вистачає.
Людмила
27.02.2017
"Без емоцій" мінімалка 5000 грн. долар 40 грн......
Коля Людмила
27.02.2017
Думаю, не менше 100 грн. за долар вже найближчим часом, а далі знецінення гривні буде ще більше прискорюватись.
Коля
27.02.2017
Підвищення зарплат і пенсій лише прискорить знецінення гривні. Хто виграє і хто програє, якщо зарплати і пенсії підвищать у 2 рази, а ціни і тарифи зростуть у 5 разів? Виграє, однозначно, друкар грошових знаків, тобто влада, а громадяни, відповідно, програють.
-------------------------------- Навіть одночасне підвищення зарплат і цін в одну й ту саму кількість разів знецінює ваші гроші, які вже є у вашому гаманці, у ту саму кількість разів. Практично це означає , що ви зможете купити у ту саму кількість разів менше товарів і послуг, ніж до знецінення. А хто вас обікрав, не залізаючи до вашої кишені, здогадайтесь тепер самі.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Знецінення національних грошей у нормальних країнах вважається порушенням, за яке уряд може бути притягнутим до відповідальності.
Олег
28.02.2017
Інфляція знецінить раніше нараховані пенсії і влада відрапортує про те, що нарешті вдалося збалансувати видатки Пенсійного фонду.
Тамила
28.02.2017
Всё лучше и лучше. Как уже всё достало. Я уже сижу и мечтаю когда уволюсь.
свєтлпана
28.02.2017
де зарплата бібліотекарів. краще стане не нам - а їм зверху. сьогодні бібліотекар получає на руки менще техпрацівниці, сторожа
Ikar
28.02.2017
таке відчуття що пропозиція зменшення зарплати викликало б більше радісних емоцій
Darya
01.03.2017
Ñ
світлана
01.03.2017
напишіть телефони гарячої лінії або куди і до кого можні звернутися зі скаргами
світлана
01.03.2017
пан розенко хай отримає 2500 грн і проживе цілий місяць - а ще в сім’ї є хворі пенсіонери, яким не хватає грошей на їхні лікарства
Таня
02.03.2017
Надбавка за вислугу років працівникам бухгалтерських служб https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/956
Жанна
02.03.2017
Здається, що там в міністерствах працюють люди, які далекі від реалій на місцях. В нас у районній лікарні 600 працівників 2 бухгалтера по з-ті, економіст, дівчата в роботі цілими днями якщоби би могли то в нічний час є робота. Безглузді інформації безкінченні, і безтолкові тільки час тратиться, доплати до мін, якщо людина працює 0,25, і на 0,5. і на 0,75, і нічні, святкові, ургентні, і заміщення і т.д., а розяснення немає толкового розбирайтесь самі. А головне щоб не було зрівнялівки в оплаті праці керівник має право компенсувати %, надбавками, а звідки як зарплати вистачає на 7 місяців. І звичайно здоровя лишаєш на цій роботі, нехай би полікувались на 2,500 грн. із його мінімалки. Дурдом! Гидко від цієї брехні, що все чудово. Так в них все чудово!!!!!!
Олеся
02.03.2017
А з КЕКВ що наробили, нащо переливати з пустого в порожнє, тепер треба весь план і касові вручну розносити, програми нема і за що купити, а й всеодно в одному 2282. Ідіоти!!!!
МАНЯ
03.03.2017
На сайті Президента України зареєстровані петиції: "Надбавка за вислугу років працівникам бухгалтерських служб"

Слід також додати, що ані бібліотекарю, ані медичному працівнику ані вчителю, яким надбавка за вислугу років встановлена та виплачується у повному обсязі не визначено жодної відповідальності за несвоєчасно виконану роботу або допущену помилку під час виконання своїх професійних обов'язків. Натомість відповідальність бухгалтера чи економіста зашкалює, що не скажеш про заробітну плату. Дякую Підтримати петицію можна за адресою https://petition.president.gov.ua/petition/3158

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/oplata-praczi/na-sayti-prezidenta-ukrayini-zareyestrovani-petitsiyi-nadbavka-za/
Андрей
25.04.2017
Помнится, на конец 2013 года говорили, что в Европу нас примут если нас будет 30 млн. народонаселения.
Я так смотрю, что руководство страны на правильном пути...
А когда примут в Европу, то всех беженцев из Африки, Ближнего Востока будут отправлять к нам - МЕСТА ж МНОГО БУДЕТ для заселения.
Правда не многие доживут до этого светлого будущего, но ничего - "всё лучшее детям". Пусть наши дети потом этот мусор разбирают... А может ещё лучше нагадят и оставят своим детям...
Одним словом - БРАВО (без оваций).
валя
23.07.2017
Скажіть будь ласка ,дорогі мої зараз зарплата 3200 но її ніхто не платить чомусь як брала в 2010 році так биру зараз ,ну як вам держава
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі