Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
5920 3
Друкувати
Обране

Допомога на оздоровлення для медпрацівників, які працюють за сумісництвом - думки міністерств розділились

З 1 січня 2012 року медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів (установ) виплачується допомога на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 р. № 524 «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (далі — постанова № 524). Ця виплата є обов’язковою, і кошти на її виплату мають бути передбачені фондом оплати праці закладу (установи).


При цьому під час формування фонду оплати праці на відповідний бюджетний рік для кожного медичного або фармацевтичного працівника передбачається одна допомога для оздоровлення, передбачена нормами постанови № 524.

Згідно з чинним законодавством працівники мають право працювати за сумісництвом, тобто виконувати, крім своєї основної, іншу роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час.

Порядок роботи сумісників та оплата їх праці регламентуються постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.93 р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» (зі змінами та доповненнями) та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну від 28.06.93 р. № 43.

При роботі за сумісництвом з працівником укладається окремий трудовий договір, не пов’язаний з трудовим договором за основним місцем роботи. Стороною трудового договору про роботу за сумісництвом на стороні власника (підприємства, установи, організації) може бути як інший власник (підприємство, установа, організація), так і той же власник (підприємство, установа, організація), з яким працівник уклав трудовий договір про основну роботу.

Працівникові, який працює за сумісництвом, оплата праці визначається за фактично відпрацьований час виходячи з передбачених умовами оплати праці складових (посадовий оклад, надбавки та доплати до нього тощо). Преміювання та надання матеріальної допомоги сумісникам здійснюються на загальних підставах, якщо інше не передбачено окремими нормативними актами або трудовим договором.

Право установлювати працівникам конкретні розміри доплат і надбавок надано керівникам бюджетних установ, закладів та організацій в межах фонду оплати праці, затвердженого в кошторисах.

Враховуючи норми постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.93 р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» щодо надання відпустки на роботі за сумісництвом одночасно з відпусткою за основним місцем роботи, допомога на оздоровлення, передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 р. № 524, виплачується медичному або фармацевтичному працівникові згідно з наказом про надання чергової щорічної відпустки за поточний рік відповідно до затвердженого графіку за основним місцем роботи (за місцем збереження трудової книжки працівника) у розмірі посадового окладу, затвердженого у штатному розписі закладу, з урахуванням підвищень посадового окладу без урахування інших доплат і надбавок.

Водночас законодавством не встановлено обмежень щодо виплати допомоги на оздоровлення для медичних і фармацевтичних працівників, які працюють за сумісництвом.

Отже, працівникам, які працюють в закладах охорони здоров’я за сумісництвом, допомога на оздоровлення може бути виплачена на загальних підставах за рішенням керівника закладу в межах затвердженого для закладу фонду заробітної плати відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», та пункту 5.11 наказу Мінпраці і МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення». 

Лист Мінсоцполітики від 25.04.2018 р. № 673/0/101-18


Міністерство охорони здоров’я України

Лист від 16.02.2018 р. № 10.1-18/4185

Щодо виплати матеріальної допомоги

 

Міністерство охорони здоров’я України розглянуло звернення <…> щодо виплати матеріальної допомоги працівникам і в межах компетенції повідомляє.

Згідно з п. 1.6 Загальних положень Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ України від 05.10.2005 р. № 308/519 (із змінами), визначення розміру заробітної плати проводиться у всіх випадках окремо за основною посадою і при роботі за сумісництвом.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.93 р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» (із змінами) та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну від 28.06.93 р. № 43, усі працівники установ, закладів та організацій мають право працювати за сумісництвом, тобто виконувати, крім своєї основної, іншу роботу на умовах трудового договору на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина у вільний від основної роботи час. Оплата праці сумісників здійснюється за фактично виконану роботу.

З 1 січня 2012 року медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів (установ) виплачується допомога на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпусткизгідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 р. № 524 «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери».

Враховуючи те, що відпустка на роботі за сумісництвом надається одночасно з відпусткою за основним місцем роботи відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.93 р. № 245 та Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, матеріальна допомога на оздоровлення виплачується лише за основним місцем роботи. Оплата відпустки чи виплата компенсації за невикористану відпустку провадиться сумісникам відповідно до чинного законодавства.

Заступник міністра П. Ковтанюк

 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (3)
ганна
21.05.2018
Не зрозуміла роз'яснення. Працюю в одній і тій же лікарні на посаді медичної сестри 0.25 ставки та 0.25 за сумісництвом. при відпустці яку матеріальну допомогу я отримаю? І скільки днів відпустки?
Angel ганна
22.05.2018
сумісництвом вважається робота понад 1 ставку, якщо Ви працюєте лише на 0,25 і 0,25 ставки, то це у Вас 0,5 ставки і вважається основна посада, тоді Ви маєте отримати матеріальну допомогу на 0,5 ставки, щодо відпустки, то Вам надається 24 календарних днів основної відпустки і 3 або 4 дні додаткової, так як додаткова відпустка на 1 ставку триває 7 днів, то на 0,5 - 3 або 4 дні
Ганна
23.05.2018
Дуже дякую!Але хочу уточнити.Мені дали 0.25 ставки медичної сестри кабінету діагностики і змусили написати заяву саме на 0.25 ставки сумісництва медичної сестри в іншому кабінеті . Чи вважається це разом 0.5 ставки?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд