Інформація по темі "" | Публікації по тегу
09.09.19
12056 4
Друкувати
Обране

Гарна новина у трудовому законодавстві: «драконівські штрафи» замінять «попередженням»

Як всі пам'ятають, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів» від 06 грудня 2016 року №1774 було запроваджено необґрунтовано високі штрафні санкції за порушення норм законодавства про працю. Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, виплата заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ, на сьогоднішній день, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 30 мінімальних зарплат, що у 2019 році більше 120 000 гривень. За недотримання гарантій та пільг мобілізованих працівників доведеться сплатити більше 40 000 гривень штрафу.

Запровадження таких розмірів штрафних санкцій стали катастрофічними для роботодавців України, в тому числі для фізичних осіб-підприємців, спричинивши хвилю припинення підприємницької діяльності.

В існуючих економічних умовах, застосування таких високих штрафних санкцій до представників малого та середнього бізнесу означає автоматичне банкрутство та закриття бізнесу.

Разом з тим, штрафні санкції, передбачені трудовим законодавством України мають нести превентивний, а не каральний характер. Саме тому, Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Гетманцев Д.О. пропонує зменшити тиск на осіб, які використовують працю найманих осіб шляхом зменшення штрафів за порушення норм трудового законодавства України. З цією метою до парламанту внесено Проект Закону № 1233 "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України)".

Шляхом досягнення вищевказаної мети є внесення змін до Кодексу законів по працю України, що передбачатимуть такий розмір штрафних санкцій, застосування яких не спричинятиме банкротство юридичних та припинення підприємницької діяльності фізичних осіб, які використовують найману працю у своїй господарській діяльності.

Проектом Закону пропонується внесення зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України, шляхом зменшення розміру штрафних санкцій за порушення вимог трудового законодавства.

Так, згідно з проектом Закону замість накладення штрафу до роботодавців, які фактично допустили працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформили працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, або виплати заробітну плату без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, пропонується застосовувати письмове попередження. Якщо ж таке порушення буде вчинено повторно протягом 365 днів з дати винесення письмового попередження, то до такого роботодавця застосовуватиметься штраф у чотирьохкратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Розмір штрафу за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, а також гарантій та пільг працівників, залучених до виконання обов’язків за законами України "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", зменшується до суми двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Також зменшується розмір штрафу за недопуск до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення його на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, або виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків. Так, розмір такого штрафу пропонується встановити у восьмикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

За усі інші порушення вимог трудового законодавства до роботодавців застосовуватиметься письмове попередження. Якщо протягом останніх 12 календарних місяців з дати виявлення правопорушення таке порушення буде вчинено повторно, то до роботодавця застосовуватиметься штраф у розмірі мінімальної заробітної плати.

buhgalter911.com

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
4
Олексій
09.09.2019
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66610 невірна інформація в Вашій статті
Володька Олексій
10.09.2019
Читайте уважно! Ви не туди залізли. https://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66611
EVGENIY Олексій
09.09.2019
Одразу над вашим повідомлення є напис http://joxi.ru/L216gb1tRNXL9A
Юлия
11.09.2019
Что вы пишете? Какие "превентивные" меры? Заставить непорядочных работодателей соблюдать КЗоТ могут только "карательные" методы.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі