Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
2338 1
Друкувати
Обране

Кабмін заднім числом повернув стипендії аспірантам

Чотири місяці знадобилося Кабінету Міністрів України, аби виправити технічну помилку, через яку усі українські аспіранти формально втратили право отримувати стипендії.


Постановою КМУ від 13.03.2019 № 229 були внесені зміни до Порядку призначення і виплати стипендій. Текст документу нещодавно з’явився на Урядовому порталі, передає «Закон і Бізнес».

Нагадаємо, попередні зміни до Порядку вносилися постановою від 24.10.2018 № 865. Саме тоді з тексту нормативно-правового акта, що визначає процедуру призначення і виплати стипендій, аспіранти зникли як суб’єкт. Точніше їх замінили на «асистентів-стажистів». То ж склалася ситуація, за якої навчальні та наукові заклади, які продовжували нараховувати стипендії аспірантам, формально порушували урядовий Порядок і могли наразитися на зауваження з боку контролюючих органів.

Постановою №229/2019 справедливість поновили, додавши до Порядку після «асистентів-стажистів» також і «аспірантів». Але прикметно, що технічну помилку виправили заднім числом, оскільки постанова від 13 березня 2019 року застосовується з 3 листопада 2018 року.

А це також є порушенням, оскільки відповідно до ст. 58 Конституції закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Але про відповідальність у документі не йдеться.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(1)
Вікторія
27.03.2019
Правовое государство в действии....
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд