Кабмін зобов'язали змінити оклад працівника 1 тарифного розряду

Львів’янин виграв суд про підняття зарплат освітянам


Старший викладач кафедри програмування Львівського національного університету ім. Франка здобув перемогу у суді, рішенням якого Кабмін зобов’язали підняти зарплати вчителям, лікарям, викладачам на 22 %. Про це, в коментарі Львівському порталу, повідомив автор позову проти Кабінету Міністрів Святослав Літинський.

Зокрема, Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконними пункти 1 і 2 Постанови Кабінету Міністрів України "Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" № 731 від 16 вересня 2015 року.

За словами Святослава Літинського, зарплата левової частки працівників бюджетної сфери розраховується виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду. Відповідно до ст. 6 Закону України "Про оплату праці" та ст. 96 Кодексу законів про працю України, ця ставка повинна перевищувати законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати. Проте, уряд 16 вересня минулого року знову приймає Постанову, згідно з якою сплачує бюджетникам заробітну плату, виходячи з незрозумілої цифри у 1012 гривень.

"Рахуємо мою зарплату як старшого викладача Львівського національного університету імені Івана Франка. Ставку робітника першого розряду (це мінімум 0,01гривня +1378 гривень мінімальної заробітної плати станом на 1 вересня 2015 року) множимо на коефіцієнт 3, який відповідає моєму тарифному розряду (17). Таким чином розмір мого посадового окладу повинен становити 4 134,03 гривень, а не 3 036 гривень, як мені виплачують, дякуючи Кабміну", - зазначає викладач кафедри програмування ЛНУ.

Він також зауважив, що ці цифри були актуальними на момент подачі позову. А оскільки з 1 травня зросла мінімальна зарплата, то й цифри вищі.

Також він розповів, що своє право вирішив захищати у суді – за підтримки Українського центру соціально-правових досліджень. І зараз це судове рішення має підняти зарплату бюджетникам мінімум на 22%.

"Це не окремий випадок, це стосується усіх. Кабмін тепер зобов’язаний встановити розмір посадового окладу працівника першого тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати", – додав автор позову проти Кабміну Святослав Літинський.

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (9)
оксана
24.06.2016
викладач молодец! но не поднимут
Ольга оксана
24.06.2016
100 %
ирина оксана
24.06.2016
согласна! потому что у нас полстраны бюджетников, и на них вот таким путем экономится много денег, а теперь, чтоб отдать это всё уйма бабла нада! но я думаю, что, если наши керманЫчи ничего не придумают, как обмануть правильно, то этот товарищ не остановится же, если начал и получил первую победу)))
Ирина
24.06.2016
просмотрела решение суда одним глазом, но чето о том, что бюджетникам вернут этот долг с сентября 2015 - не написано ни слова... при благоприятных условиях, максимум, что сделают, так это просто поднимут, но с каким-то приколом типа "в межах фонду оплати праці"...
наталя Ирина
01.07.2016
. не надіятися на одного викладача , а піднятися всім і вийти під кабмін, вр і показати , що вас багато і ви готові добиватися ... краще звичайно . щоб був навчальний рік . щоб піднялися . ще й учні і батьки - бандюки б тоді боялися трохи...))) (кабмін і вр -написала принципово з малої , бо на жаль в державі вони нічого не вирішують...)
Тетяна
24.06.2016
Ага знімуть кайдани, і відпустять мінімальну зарплату, не прив*язуючи до соц.стандартів і звичайно тар. сітки...."Потрібно відв'язатися від прожиткового мінімуму, підвищити мінімалку, тоді небюджетна сфера йде вперед – і ми починаємо підтягувати до неї бюджетну. Коли вони пішли вгору, тоді ми піднімаємо прожитковий мінімум. Ось і вся логіка. Тобто ми знімаємо кайдани і відпускаємо заробітну плату", – заявив міністр Рева
Вадим
24.06.2016
Фігня.Подібних судових рішень було сотні і ніхто їх не виконував і не буде виконувати, тому судді так легко і без страху оголошують "позитивні" для позивача результати. Торік здається якийсь київський суд визнав , що НКРЕУ незаконно створена і не мала права встановлювати "вовчі" тарифи, але це рішення так і залишилося на папері.
Коля
28.06.2016
Думаю, що подібні спектаклі будуть і далі продовжуватись, адже треба чимось відвертати увагу простих українців від постійного знецінення їхніх національних грошей , що зовні виглядає як неухильне зростання цін і тарифів.
Ольга
29.06.2016
Таке враження, що в нашій державі працюють тільки вчителі, лікарі та бюджетники, а що робити іншим ланкам, чому в інших професіях немає ні вислуги, ні престижності, ні обовязкових оздорових. Невже бухгалтери на заробили своєю працею на вислугу на оздоровчі (на обовязкові оздоровчі а не тільки за рахунок економії, якої вже давно немає), чого тільки варті постійні перевірки, зміни в законодавстві за якими неможливо услідкувати, хіба на це все йде мало здоров"я? Коли вже нарешті буде справедливість в цій державі?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі