Компенсація за невикористану додаткову щорічну відпустку

Державна служба України з питань праці надає роз’яснення щодо права працівника на компенсацію за невикористану відпустку, якщо в установі колективним договором передбачається право працівників на додаткову щорічну відпустку за ненормований робочий день (7 календарних днів). Чи має право працівник отримати компенсацію за невикористану додаткову щорічну відпустку?


Згідно зі статтею 83 КЗпП України, за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарні дні.

Якщо за робочий рік працівник використав 24 календарні дні відпустки, за його бажанням частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. Таким чином, працівник може одержати компенсацію за 7 календарних днів додаткової щорічної відпустки без факту звільнення тільки у випадку, якщо він фактично використав 24 календарні дні щорічної відпустки за цей робочий рік.

vn.dsp.gov.ua

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (2)
Наташа
05.07.2016
подскажіть а якщо додаткова відпустка за минулі роки невикористанна чи можно отримати компенсацію?
Світлана
06.07.2016
Тільки при звільненні. Без звільнення необхідно виконати вищезазначену умову: відгуляти 24 дні, а решту отримати компенсацією. (Якщо тривалість більше ніж 24 дні). Ще є один шлях отримати грошима: оформляйте щорічну відпустку на вихідні дні: суботу та неділю. По-троху заберете все ;-)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі