Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
19976 7
Друкувати
Обране

Лічильні помилки при обчисленні суми зарплати: позиція Верховного суду

Спори з приводу утримання роботодавцями зайво виплаченої зарплати не рідкість.


Проте, в цьому разі необхідно пам’ятати про вимоги ст. 1215 ЦКУ, за якою не підлягає поверненню безпідставно набуті заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.

Одних із таких суперечок розглянув  Верховний Суд (Друга судова палата Касаційного цивільного суду) в постанові від 20.06.2018 р. у справі № 501/2500/15-ц.

Суди першої та апеляційної інстанцій відмовили у задоволенні позову роботодавця до працівника про стягнення зайво виплаченої заробітної плати за роботу за сумісництвом, який було мотивовано незаконністю отримання відповідачем грошових коштів, що встановлено відповідною перевіркою та підтверджено судами при розгляді адміністративного позову.

Суди виходили з недоведеності факту недобросовісного набуття відповідачем цих грошових коштів та відсутності рахункової помилки, яка призвела до цього, що виключає можливість їх стягнення на підставі ст. 1215 ЦКУ.

Залишаючи ці судові рішення без змін, Верховний Суд зазначив, що до правовідносин щодо набуття грошових коштів без достатньої правової підстави, якщо ці кошти є заробітною платою і платежами, що прирівнюються до неї, яка проведена іншою особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача, застосуванню підлягають положення ст. 1215 ЦК України, за якою зазначені грошові кошти поверненню не підлягають.

До лічильних (рахункових) помилок належать неправильності в обчисленнях, дворазове нарахування заробітної плати за один і той самий період тощо. Не можуть вважатися ними не пов'язані з обчисленнями помилки в застосуванні закону та інших нормативно-правових актів, що має місце у цій справі. Це може бути, наприклад, отримання неправильного підсумку при складанні, невірне написання суми, помилки при введенні початкових даних у комп'ютерну програму, які не вимагають правової оцінки. Таким чином, рахункова помилка – це результат неправильного застосування правил арифметики, – не більше того. Різновидом лічильної помилки може бути, наприклад, отримання неправильного результату при додаванні.

www.interbuh.com.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(7)
Маша
19.09.2018
І що це значить? Якщо десь помилилась при нарахуванні зарплати то з працівника стягувати не будуть? Стягнуть з бухгалтера.
123 Маша
20.09.2018
а що ж тут дивного, бухгалтер теж в установлених випадках може бути притягнутий до матеріальної відповідальності
Тетяна 123
20.09.2018
Та дивного нічого, все прогнозуємо. Але, як бачимо, компи можуть сбоїть, або їх хакнуть можуть, а от живий бухгалтер, реформами затраханий, ну ніяк не має права схибить. Комент, що нижче, Анна, +100500!
Анна
19.09.2018
нормально законы писать надо. а то куча разъяснений и не знаешь где правильно. а еще каждый трактует по - разному. а аудиторы пальцы откусывают, им лишь бы что написать. а бухгалтер, как всегда виноват.
Лариса
20.09.2018
Назвіть хоча б одну професію, яка б несла таку відповідальність за "все", як професія бухгалтер. Це такий спосіб зменшення економічних працівників? Чому в бухгалтера одні обов"язки і штрафи а прав ніяких?
АННА
21.09.2018
Да вы, СУКИ с бухгалтера " последнюю рубашку снимите и не моргнете.
Валентина
25.09.2018
Контролюючі органи повинні допомогати бухгалтерам розібратися в морі Постанов, Законів і Поправок до них, а не штрафувати. Вони отримують зарплати з наших податків, а користі з них... тільки й знають, що знаходити помилки та штрафувати, бізнес такий за наші гроші
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд