Інформація по темі "" | Публікації по тегу
30.01.23
1068 1
Друкувати
Обране

Медики, які працюють в тимчасовій окупації, продовжать отримувати українську зарплату

У 2023 році до Програми медичних гарантій додано новий пакет «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке знаходиться на території, яка перебуває в тимчасовій окупації». Претендувати на нього можуть медичні заклади що перебувають на тимчасово окупованих територіях, відповідно до наказу Мінреінтеграції.

Пакет дасть можливість виплатити зарплату медичним працівникам у лікарнях, які знаходяться на тимчасово окупованих росіянами територіях. 

«Наша позиція щодо медиків, які зараз працюють на територіях, що перебувають в тимчасовій окупації – незмінна. Це українські лікарі та медичні сестри. Вони рятують життя та лікують українських пацієнтів. Отже, вони мають отримувати українську заробітну плату. Україна своїх не залишає», – зазначив Віктор Ляшко.

Наразі Національна служба здоров’я продовжує процес контрактування медзакладів, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Зокрема, свої пропозиції подали 73 медичні заклади, які працюють в окупації на території Запорізької, Донецької, Луганської та Херсонської областей. 

«Наразі ми тримаємо зв’язок з левовою часткою медичних закладів, що перебувають в тимчасовій окупації. У 2023 році кожному медзакладу, з керівництвом якого встановлено належний зв’язок і який укладе контракт із НСЗУ, будуть перераховуватися кошти у розмірі місячного фонду оплати праці», – додав міністр охорони здоров’я. 

Нагадаємо, напередодні уряд встановив базову заробітну плату медикам на рівні не менше ніж 13 500 гривень для медичної сестри та не менше ніж 20 000 гривень для лікарського складу. 

МОЗ

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
Орест
30.01.2023
чому в окупації лікарям платять зп???Вони лікують орків, а ми їм платимо....
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі